Śnieg na drodze

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Śmiertelne zagrożenie na drogach i pogodowe szaleństwo w Polsce. IMGW alarmuje i ujawnia daty

Śmiertelne zagrożenie na drogach i pogodowe szaleństwo w Polsce. IMGW alarmuje i ujawnia daty

2022-01-11 14:42

Prognoza pogody IMGW dla Polski nie zostawia żadnych złudzeń. W tym tygodniu zmierzymy się z bardzo niebezpiecznymi warunkami meteo. Na drogach zapanuje znienawidzona przez kierowców szklanka, a pod koniec tygodnia za oknami będzie się działo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje alerty pierwszego stopnia z wyprzedzeniem. Analizujemy je na se.pl.

Na początku bieżącego tygodnia przekazywaliśmy wam na łamach naszego serwisu niepokojącą prognozę pogody IMGW. W poniedziałek zmierzyliśmy się z konkretnym mrozem, a dzień później nie było wcale lepiej. Niestety jest to zwiastun tego, co czeka nas również w drugiej części tygodnia. Na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pojawiła się prognoza ostrzeżeń, która każe nam się przygotować na trudne warunki atmosferyczne. Już we wtorek (11.01.2022) eksperci alarmowali - silny mróz atakuje na Podlasiu, Lubelszczyźnie i w dolnych rejonach Małopolski. A co nas czeka w kolejnych dniach? Te informacje nie przypadną do gustu kierowcom. Zobaczcie, gdzie obowiązywać będą ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia. Dalszy ciąg materiału znajdziecie pod naszym quizem.

Sprawdź też: Przerażające zdjęcia wulkanu Wezuwiusz! Życie 3 milionów ludzi zagrożone?!

Quiz. Tajemniczy świat kosmosu. Większość pada na szóstym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od Słońca jest Mars?

Ostrzeżenia IMGW. Prognoza Instytutu 12.01-14.01.2022

W najbliższych dniach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje ostrzeżenia przed opadami marznącymi, powodującymi gołoledź. Według mapy alertów (stan na 11.01), obowiązywać one będą od środy (12.01.2022) od godziny 7:30 w północnej, centralnej i północno-wschodniej i północno-zachodniej Polsce. Mieszkańcy województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, lubuskiego, wielkopolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego muszą wziąć pod uwagę trudne warunki związane z nieprzyjemnymi opadami. Warto na bieżąco śledzić mapę IMGW. Do kierowców i innych uczestników ruchu drogowego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Na tym nie koniec. W piątek (14.01.2022) powinny się pojawić żółte alerty dotyczące silnego wiatru. Do zagrożonych rejonów dołączy również województwo lubelskie. - Wiatr nadal dość silny, nad morzem także silny, w porywach do 65 km/h, nad morzem do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni - czytamy na stronie IMGW. Wichury mogą powodować utrudnienia komunikacyjne. O takowych będziemy was na bieżąco informować w naszym serwisie pogodowym oraz na lokalnych stronach se.pl.

Na szczęście IMGW ma dla nas również pozytywne informacje. Od środy (12.01.2022) będziemy notowali ocieplenie, a już w czwartek w ciągu dnia powinno być na plusie w całej Polsce. Przed weekendem termometry wskażą nawet 7 stopni Celsjusza. Czy zima będzie kontratakować? W niedzielę znów zmierzymy się z ochłodzeniem. W weekend wiatr powinien osłabnąć. Niebawem przekażemy naszym czytelnikom pierwsze prognozy dotyczące wiosny 2022 roku.

Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Nasi Partnerzy polecają