Mgła nad lasem

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Marznące mgły, mróz i jeszcze to! Wtorek będzie nieprzyjemny [Prognoza pogody 11.01.2022]

Marznące mgły, mróz i jeszcze to! Alarm meteo na wtorek [Prognoza pogody 11.01.2022]

2022-01-11 8:00

Prognoza pogody na wtorek, 11 stycznia zapowiada kolejną już w tym tygodniu walkę z trudnymi warunkami pogodowymi. Specjaliści IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) alarmują - śniegu będzie mniej, ale za to kierowcy i nie tylko zmierzą się z marznącymi mgłami. Co jeszcze czeka nas 11.01.2022? Najnowsza prognoza pogody IMGW na dziś w poniższym materiale.

Pogoda na wtorek, 11 stycznia. Marznące mgły i słaby śnieg to nie wszystko

Prognoza pogody IMGW na początek tygodnia była daleka od idealnej i we wtorek zbyt wiele w tym temacie się nie zmieni. 11 stycznia zmierzymy się z warunkami atmosferycznymi, które bynajmniej nie będą ułatwiały życia kierowcom i innym użytkownikom ruchu drogowego. Polecamy wcześniejsze wyjście do pracy. Sprawdźmy szczegóły, związane z najbliższymi godzinami. - We wtorek zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami. Miejscami w centrum i na wschodzie słabe opady śniegu. Początkowo miejscami na wschodzie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 m - czytamy na głównej stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Warto obserwować mapę alertów IMGW, gdyż synoptycy przewidują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi.

Rozwiąż test: QUIZ. Tajemniczy świat kosmosu. Większość pada na szóstym pytaniu!

Pogoda na wtorek, 11.01.2022. Jaka będzie temperatura?

Eksperci IMGW, przygotowujący codziennie prognozę pogody nie spodziewają się wielkich zmian w stosunku do poniedziałku. Ponownie przyda nam się ciepła odzież. Ujemne temperatury spowodują, że skrobaczki do szyb pójdą w ruch, a Polacy mniej chętnie będą wybierać dłuższe spacery. Na szczęście nie powinny nas zaatakować wichury, jedynie w górach może solidniej powiać.

- Temperatura maksymalna od -6°C w dolinach karpackich i -5°C na wschodzie, około -2°C w centrum, do 1°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, jedynie na wschodzie kraju północny. W Tatrach wiatr w porywach do 70 km/h - podaje IMGW.

Pogoda na jutro, 11 stycznia. Noc z wtorku na środę

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę (11/12.01.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami oraz lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami w centrum i na wschodzie słabe opady śniegu. Miejscami marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -14°C na północnym wschodzie, około -6°C w centrum, do -2°C; w rejonach podgórskich od -13°C do -11°C, w kotlinach górskich Karpat około -16°C. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie z przewagą północnego, a na północnym zachodzie z przewagą południowego i południowo-zachodniego.

Sonda
Lubisz zabawy na śniegu i zimowe spacery?
Atak zimy w Bydgoszczy