Mróz do -6 stopni i śnieg to nie wszystko! W poniedziałek zima da nam popalić

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Mróz do -6 stopni i śnieg to nie wszystko! W poniedziałek zima da nam popalić [Prognoza pogody 10.01.2022]

Mróz do -6 stopni i śnieg to nie wszystko! W poniedziałek zima da nam popalić [Prognoza pogody 10.01.2022]

2022-01-09 16:51

Prognoza pogody na poniedziałek, 10 stycznia uczula nas na niebezpieczne warunki atmosferyczne. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przewidują m.in. słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem i nieprzyjemny mróz. Sprawdzamy dla was, gdzie 10.01.2022 będzie najgorzej. Najnowsza prognoza pogody IMGW na jutro poniżej.

Pogoda na poniedziałek, 10 stycznia. Deszcz ze śniegiem i mróz to nie wszystko

Prognoza pogody IMGW na poniedziałek (10.01.2022) zwiastuje walkę z trudnymi warunkami atmosferycznymi. W wielu rejonach naszego kraju trzeba będzie wyjść wcześniej do pracy i zaplanować czas na skrobanie szyb samochodów i odśnieżanie. Takiego oblicza zimy większość nie lubi. Oto przewidywania specjalistów na najbliższe godziny. - W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Rano lokalnie będą się utrzymywać mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie także deszczu ze śniegiem - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem. Zapraszamy do zabawy!

Sprawdź koniecznie: Nieprawdopodobny atak zimy w 2022 roku. Mróz do -50 stopni i rekordowa śnieżyca

Quiz. Tajemniczy świat kosmosu. Większość pada na szóstym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od Słońca jest Mars?

Pogoda na poniedziałek, 10.01.2022. Jaka będzie temperatura?

Prognoza pogody na poniedziałek (10 stycznia) nie zostawia złudzeń. Nie ma co liczyć na konkretne ocieplenie. Przydadzą się ciepłe kurtki lub płaszcze, a babcia i dziadek na pewno uczulą swoich wnuczków, aby nie zapomnieli o czapce oraz szaliku. W górach problemem będą konkretne wichury, ale na pozostałych obszarach raczej ich się nie spodziewamy. Szczegóły tradycyjnie zdradzają specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Temperatura maksymalna od -4°C na północnym wschodzie do -1°C w centrum i 2°C na zachodzie i południowym zachodzie, w dolinach karpackich od -6°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. W Tarach wiatr w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Pogoda na jutro, 10 stycznia. Noc z poniedziałku na wtorek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazuje, że w nocy z poniedziałku na wtorek (10-11.10.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami na południu i wschodzie oraz lokalnie nad morzem opady śniegu. Na Pogórzu Karpackim przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm. Miejscami marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -9°C, -8°C podczas rozpogodzeń na północy i północnym wschodzie kraju do -5°C w centrum i -3°C, -2°C na zachodzie i nad morzem, w kotlinach karpackich około -10°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, tylko na południu umiarkowany, północno-wschodni. W Tarach wiatr w porywach do 70 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Zima na Podkarpaciu
Nasi Partnerzy polecają