Mróz zaatakuje w całej Polsce! Bezlitosna prognoza i alarm IMGW

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Mróz zaatakuje w całej Polsce! Bezlitosna prognoza i alarm IMGW [6.01.2022]

Mróz zaatakuje w całej Polsce! Bezlitosna prognoza i alarm IMGW [6.01.2022]

2022-01-06 8:26

W świąteczny czwartek (6.01.2022) najcieplej będzie rano; później stopniowo coraz chłodniej. W drugiej połowie dnia w całym kraju będą już temperatury ujemne - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Jak już informowaliśmy w naszym pogodowym serwisie - prognoza pogody na 6 stycznia nie zachwyca. Na Trzech Króli w całym kraju zachmurzenie zmienne. - Nazywamy je zachmurzeniem dużym z większymi przejaśnieniami - wyjaśniła synoptyk IMGW, cytowana przez PAP. - Na ogół będzie dużo chmur, które będą się dość szybko przemieszczały po niebie. W międzyczasie będzie się pojawiało słońce - dodała Ewa Łapińska. Najwięcej słońca będzie na zachodzie i północnym zachodzie, ale w centrum i na południu też miejscami będą przebłyski. Gdy na niebie pojawią się chmury, będą występowały przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nadal wiać będzie umiarkowany, miejscami porywisty wiatr, który nad morzem osiągnie w porywach do 60 km/h. Na Warmii, Mazurach, Kaszubach i Pojezierzu Pomorskim chwilami opady śniegu mogą być silniejsze. - Tam nad ranem może troszeczkę mocniej sypnąć śniegiem - wskazała ekspertka od pogody IMGW.

Sprawdź koniecznie: Prognoza pogody na długi weekend. Tu warunki dadzą nam w kość!

IMGW: Mróz w całej Polsce. W nocy kolejne spadki

Ekspertka IMGW podkreśla, że temperatura w ciągu dnia będzie dość wyrównana. Rano najcieplej, później stopniowo będzie coraz chłodniej. Termometry pokażą w pierwszej połowie około -1 na Suwalszczyźnie i Podhalu, na zachodzie około zera, na wschodzie i w centrum do 2-3 stopni.

- W drugiej połowie dnia w całym kraju będzie już temperatura ujemna. Temperatura mocno spadnie w nocy z czwartku na piątek. Opady śniegu tylko na krańcach wschodnich i to symboliczne. Natomiast ciśnienie dość mocno wzrośnie. Znajdziemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia, dzięki czemu będzie mało chmur i duży mróz - wyjaśniła Ewa Łapińska, cytowana przez PAP.

Alarm IMGW. Gołoledź i gwałtowny przyrost poziomu wód w Bałtyku [6.01.2022]

Ślisko na jezdniach i chodnikach w północnej Polsce. Do tego niebezpieczny przyrost poziomu wód na Bałtyku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia. Na śliskie drogi i chodniki trzeba uważać w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz w północnej części Mazowsza. IMGW wydał dla tych regionów żółty alarm przed oblodzeniem.

Dodatkowo na wybrzeżu pojawiło się niebezpieczeństwo związane z gwałtownym wzrostem poziomu wód w Bałtyku. IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne 1. stopnia. Lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych

Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Zima zaatakowała w Bydgoszczy! Tak wygląda miasto zasypane śniegiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany