Śnieg na samochodach. Prognoza pogody w Polsce

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Śnieg i szklanka na drogach. W Polsce zrobi się biało?! Prognoza ekspertów nie zostawia złudzeń

Śnieg i szklanka na drogach. W Polsce zrobi się biało?! Prognoza ekspertów nie zostawia złudzeń

2022-01-05 13:23

Prognoza pogody dla Polski nie zostawia złudzeń. Wprawdzie początek stycznia był dość ciepły, ale już w najbliższych dniach zima znów pokaże swoje groźniejsze oblicze. Mowa tu o opadach śniegu, śliskiej nawierzchni, zamarzniętych szybach samochodów i białym klimacie za oknami. Czy amatorzy lepienia bałwana i jeżdżenia na sankach będą zadowoleni? Sprawdzamy najnwosze prognozy na se.pl.

Pogoda w Polsce zmienia się jak w kalejdoskopie. Już w środę (5.01.2022) sygnalizowaliśmy kontratak zimy. Meteorolodzy nie mają wątpliwości - jeszcze w tym tygodniu na pewno spadnie śnieg. Pozostaje pytanie, czy będzie go na tyle dużo, aby powodował on konkretnie utrudnienia? Z kolei uwielbiający jazdę na sankach i lepienie bałwana dopytują, czy białego puchu starczy do ich ukochanych aktywności. Eksperci serwisu twojapogoda.pl przekazują, że w nocy ze środy na czwartek towarzyszyć nam będą niebezpieczne zjawiska. - Dalsze ochłodzenie i pierwsze przymrozki sprawią, że deszcz na coraz większym obszarze będzie przechodzić w śnieg, powoli zabielając krajobrazy. Na drogach i chodnikach z powodu zamarzającej deszczówki zrobi się bardzo ślisko - podają twórcy strony twojapogoda.pl. A co będzie dalej? Więcej informacji znajdziecie pod naszym quizem i materiałem wideo. 

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Pogoda w Polsce. Ile śniegu spadnie? Czy zrobi się biało?

Prognoza pogody na Święto Trzech Króli (6 stycznia) sugeruje, że w niektórych regionach Polski będzie biało. Mogą na to liczyć zwłaszcza mieszkańcy północnych rejonów, od Pomorza przez Warmię i Mazury po Podlasie i północne Mazowsze. Śnieżnemu klimatowi będzie towarzyszyć chłód. Termometry w ciągu dnia powinny wskazywać wartości powyżej 0, ale nieznacznie. Śniegu nie będzie dużo i w dodatku szybko będzie się topić, co przyniesie nieprzyjemną chlapę. W kolejnych dniach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie spodziewa się radykalnych zmian w pogodzie.

- Koniec tygodnia zapowiada się z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami oraz z przelotnymi opadami śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura w nocy wyniesie od -6°C do 0°C, a w dzień od -2°C do 3°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko na wybrzeżu porywisty, z kierunków południowych - czytamy na stronie imgw.pl.

W środę (5.01.2022) IMGW opublikował ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dolnych rejonów województwa małopolskiego. Synoptycy spodziewają się kolejnych żółtych alertów w najbliższych godzinach. Warto na bieżąco śledzić mapę Instytutu. O utrudnieniach komunikacyjnych będziemy was rzecz jasna informować w naszym pogodowym serwisie.

Sonda
Lubisz zabawy na śniegu i zimowe spacery?
Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem