Pogoda w Polsce zmienia się jak w kalejdoskopie. Już w środę (5.01.2022) sygnalizowaliśmy kontratak zimy. Meteorolodzy nie mają wątpliwości - jeszcze w tym tygodniu na pewno spadnie śnieg. Pozostaje pytanie, czy będzie go na tyle dużo, aby powodował on konkretnie utrudnienia? Z kolei uwielbiający jazdę na sankach i lepienie bałwana dopytują, czy białego puchu starczy do ich ukochanych aktywności. Eksperci serwisu twojapogoda.pl przekazują, że w nocy ze środy na czwartek towarzyszyć nam będą niebezpieczne zjawiska. - Dalsze ochłodzenie i pierwsze przymrozki sprawią, że deszcz na coraz większym obszarze będzie przechodzić w śnieg, powoli zabielając krajobrazy. Na drogach i chodnikach z powodu zamarzającej deszczówki zrobi się bardzo ślisko - podają twórcy strony twojapogoda.pl. A co będzie dalej? Więcej informacji znajdziecie pod naszym quizem i materiałem wideo.
Pogoda w Polsce. Ile śniegu spadnie? Czy zrobi się biało?
Prognoza pogody na Święto Trzech Króli (6 stycznia) sugeruje, że w niektórych regionach Polski będzie biało. Mogą na to liczyć zwłaszcza mieszkańcy północnych rejonów, od Pomorza przez Warmię i Mazury po Podlasie i północne Mazowsze. Śnieżnemu klimatowi będzie towarzyszyć chłód. Termometry w ciągu dnia powinny wskazywać wartości powyżej 0, ale nieznacznie. Śniegu nie będzie dużo i w dodatku szybko będzie się topić, co przyniesie nieprzyjemną chlapę. W kolejnych dniach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie spodziewa się radykalnych zmian w pogodzie.
- Koniec tygodnia zapowiada się z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami oraz z przelotnymi opadami śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura w nocy wyniesie od -6°C do 0°C, a w dzień od -2°C do 3°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko na wybrzeżu porywisty, z kierunków południowych - czytamy na stronie imgw.pl.
W środę (5.01.2022) IMGW opublikował ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dolnych rejonów województwa małopolskiego. Synoptycy spodziewają się kolejnych żółtych alertów w najbliższych godzinach. Warto na bieżąco śledzić mapę Instytutu. O utrudnieniach komunikacyjnych będziemy was rzecz jasna informować w naszym pogodowym serwisie.