Opady śniegu w Polsce

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Śnieżyce i wichury zaatakują Polaków! W środę kontratak zimy [Prognoza pogody 5.01.2022]

Śnieżyce i wichury w Polsce! W środę kontratak zimy [Prognoza pogody 5.01.2022]

2022-01-05 7:55

Prognoza pogody na środę, 5 stycznia. Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) przekazują, że w najbliższych godzinach w Polsce powinniśmy być przygotowani na opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Sprawdzamy, gdzie 5.01.2022 będzie najgorzej. Najnowsza prognoza pogody IMGW na dziś. Sprawdź przewidywania ekspertów.

Pogoda na środę, 5 stycznia. Śnieg i deszcz ze śniegiem atakują

Prognoza pogody IMGW na środę (5.01.2022) nie zwiastuje niczego dobrego. Meteorolodzy Instytutu ostrzegają przed opadami deszczu i śniegu. W najbliższych godzinach możemy odczuwać powiew zimowego klimatu. - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, na zachodzie i północy przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu. Na południu kraju lokalnie opady o umiarkowanym natężeniu. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm.  - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW.

Przeczytaj koniecznie: Alarmy hydro w Polsce! Stan ostrzegawczy przekroczony?! Sytuacja jest poważna [IMGW 4.01.2022]

Pogoda na środę, 5.01.2022. Jaka będzie temperatura?

Zima powoli przejmuje inicjatywę w Polsce, ale jeszcze 5 stycznia nie doczekamy się minusowych temperatur - przynajmniej w ciągu dnia. Gdzieniegdzie termometry pokażą minimalne wartości plusowe. Niektóre regiony muszą się przygotować na silniejsze podmuchy wiatru. O ewentualnych utrudnieniach związanych ze zjawiskami meteo będziemy was regularnie inforomować w naszym pogodowym serwisie oraz na lokalnych stronach Super Expressu.

- Temperatura maksymalna od 2°C, 4°C na północy i w rejonach podgórskich do 6°C, 8°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na zachodzie kraju wzmagający się po południu do dość silnego, w porywach do 55 km/h, a w pasie nadmorskim do silnego, do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Pogoda na dziś, 5 stycznia. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek (5/6.01.2022) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, tylko początkowo na południowym wschodzie opady deszczu. Miejscami na Pomorzu Gdańskim i wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura minimalna od -2°C lokalnie na północy do 1°C na południu; chłodniej w kotlinach karpackich, około -3°C. Spadek temperatury poniżej 0°C, po występujących wcześniej opadach, może powodować miejscami śliskość na drogach i chodnikach. Wiatr umiarkowany, głównie na północy kraju okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 100 km/h w Sudetach i do 70 km/h w Karpatach, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Sprawdź też: Pogodowe rekordy w Polsce i nie tylko! Termometry oszalały, tego jeszcze nie było

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Zima zaatakowała w Bydgoszczy! Tak wygląda miasto zasypane śniegiem