Pogoda dziś. Warszawa, 17.11.2021. Prognoza pogody IMGW

i

Autor: Pixabay Pogoda dziś. Warszawa, 17.11.2021. Prognoza pogody IMGW

Prognoza pogody na długi weekend. Tu warunki dadzą nam w kość!

2022-01-06 6:00

Prognoza pogody na długi weekend: 6 - 9 stycznia 2022. Synoptycy IMGW prognozują, co nas czeka przez najbliższe cztery wolne dni. Jaka będzie pogoda? Mamy dobre wieści dla sympatyków zimy. Wiele wskazuje na to, że towarzyszące nam od paru dni wysokie temperatury spadną. Gdzie będzie najzimniej? Gdzie mocno powieje, a gdzie sypnie śniegiem? Sprawdźcie prognozę pogody na se.pl.

Prognoza pogody na długi weekend: 5 - 9 stycznia

Prognoza pogody IMGW na długi weekend. Przez najbliższe cztery dni możemy spodziewać się powrotu zimowej aury. Pierwsze opady śniegu i śniegu z deszczem pojawiły się już w środę (5 stycznia). W większości kraju przeważały przelotne opady deszczu, które na północy zaczęły przechodzić w deszcz ze śniegiem. - Temperatura w ciągu dnia nie przekroczyła 6°C - podają synoptycy IMGW.

Polecamy: Śnieg i szklanka na drogach. W Polsce zrobi się biało?! Prognoza ekspertów nie zostawia złudzeń

Czwartek (6 stycznia) to zdecydowane ochłodzenie. W trakcie dnia temperatura około 3°C, a w nocy spadek do -2°C. Przeważająca część kraju pochmurna, na południowym zachodzie (woj. dolnośląskie, opolskie) możliwe już większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Osłabnie nieco prędkość i porywistość wiatru, który przejściowo zmieni swój kierunek na północno-zachodni. Norweski niż przejdzie nad północno-zachodnią Rosję i sprawi, że z północy zacznie spływać do nas skandynawski chłód. W całym kraju termometry wskażą około 0 stopni Celsjusza - z ewentualnym wyłączeniem zachodu, gdzie odnotujemy do 3 stopni.

Piątek (7 stycznia). W nocy z czwartku na piątek niż z Rosji odejdzie na wschód, a Polska zacznie być pod wpływme wyżu z Rumunii. Piątek zapowiada się więc pogodniej, z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami oraz z przelotnymi opadami śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura w nocy wyniesie od -6°C do 0°C, a w dzień od -2°C do 3°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko na wybrzeżu porywisty, z kierunków południowych.

Sonda
Nosisz okulary przeciwsłoneczne zimą?

Weekend: sobota (8 stycznia) i niedziela (9 stycznia) nie zapowiada drastycznych zmian. W tych dniach raczej spodziewajmy się wahań temperatury między niewielkim plusem za dnia i minusem w nocy. Pokrywa śnieżna będzie się tworzyć, ale lokalnie i raczej symbolicznie. W opadach śniegu królować będzie Pomorze: do 5 cm. pokrywy, reszta kraju nie przekroczy progu maksymalnie 1-2 cm.