Opady śniegu i pochmurno w czwartek. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza pogody IMGW 6.01.2022]

i

Autor: Pixabay.com Opady śniegu i pochmurno w czwartek. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza pogody IMGW 6.01.2022]

Opady śniegu i pochmurno w czwartek. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza pogody IMGW 6.01.2022]

2022-01-05 11:23

Prognoza pogody na czwartek, 6 stycznia 2022. Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informują o dużym zachmurzeniu oraz przelotnych opadach śniegu. W górach będzie mocno wiało! Szczegóły prognozy pogody na czwartek, 6 stycznia, poniżej.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych, jedynie zachodnia część kontynentu jest pod wpływem klina wyżowego. Polska jest w zasięgu rozległego, wieloośrodkowego niżu znad północnej Europy, w strefie przemieszczających się frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w czwartek, 6.01.2022?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (6.01.2022) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, po południu na zachodzie i północnym zachodzie rozpogodzenia. Tęsknicie za zimową aurą? W Święto Trzech Króli może spaść śnieg.

- Miejscami przelotne opady śniegu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm - informują synoptycy IMGW.

Jaka będzie temperatura 6 stycznia?

Według informacji meteorologów, temperatura maksymalna wyniesie w czwartek od 0 st. C do 3 st. C, chłodniej będzie miejscami - na Pomorzu i w regionach podgórskich Karpat, około -1 st.C. Miejscami, szczególnie w górach, będzie mocno wiało, co może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

- Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 90 km/h w Sudetach i do 75 km/h w Karpatach, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne - podają synoptycy.

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

Z analiz synoptyków IMGW wynika, że w nocy (6.01/7.01) na wschodzie i południu zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami, przelotne opady śniegu, stopniowo zanikające. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -7°C do -3°C, nad morzem około -2°C, w dolinach górskich od -11°C do -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie porywisty, z kierunków zachodnich. W Tatrach porywy do 65 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.

Poniżej galeria zdjęć: Zima na Podkarpaciu. Niezwykłe krajobrazy

Zima na Podkarpaciu
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany