Potężny mróz uderzy w Polskę! Termometry oszaleją. Wiemy, kiedy będzie najzimniej!

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Potężny mróz uderzy w Polskę! Termometry oszaleją. Wiemy, kiedy będzie najzimniej!

Potężny mróz uderzy w Polskę! Termometry oszaleją. Wiemy, kiedy będzie najzimniej!

2021-12-06 15:30

Fala mrozu w trwającym tygodniu przejdzie przez Polskę. Wskazania termometrów będą zaskakująco niskie. Temperatura w Polsce może spaść nawet do -20 stopni Celsjusza! Aktualne prognozy zapowiadają wyraźną zmianę pogody, którą odczujemy w niemal całym kraju. Gdzie i kiedy należy spodziewać się najbardziej siarczystych mrozów?

Pogoda w Polsce późną jesienią 2021 roku zmienia się jak w kalejdoskopie. Przeszliśmy już przez niemal wszystkie warianty, od dość wysokich temperatur, przez chłodniejsze dni, aż po prawdziwie zimową aurę. Jednak takich siarczystych mrozów, jakie czekają nas w trwającym tygodniu, jeszcze nie odczuwaliśmy. Do Polski już za moment ma przyjść zima z prawdziwego zdarzenia. Słupki rtęci zjadą w dół, a przed każdym wyjściem z domu z szaf będziemy wyciągać więcej warstw ubrań. Pogoda miejscami zrobi się nie do zniesienia. Dość powiedzieć, że synoptycy przewidują w Polsce mrozy nawet do -20 stopni Celsjusza! Tak zimno ma być w Tatrach. Na Suwalszczyźnie ma panować niewiele cieplejsza aura. Termometry nocami wskażą tu od -13 do -18 stopni. W całym kraju, dosłownie wszędzie, należy spodziewać się ujemnych temperatur. Im dalej na północny-wschód, tym zimniej będzie. Naprawdę potężny mróz spodziewany jest także w górach. Kiedy dokładnie ma zrobić się najzimniej? Odpowiedź znajdziesz pod poniższą sondą.

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

Potężny mróz uderzy w Polskę już za moment. Jak wynika z map prognozowych, udostępnionych na oficjalnej stronie IMGW, fala zimna da o sobie znać na terenie całego naszego kraju już we wtorek, 7 grudnia 2021 roku. Najchłodniej będzie natomiast w środę nad ranem, 8 grudnia. Mróz utrzyma się jednak również w czwartek, 9 grudnia. Wiele wskazuje na to, że od początku weekendu zacznie robić się nieco cieplej. Możliwe są wówczas intensywne opady śniegu.

Niż "Daniel" zbliża się do Polski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany