Pogoda na 7.12.2021.  Śnieg i mróz. Rano może wydarzyć się to! Prognoza IMGW [7.12.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 7.12.2021. Śnieg i mróz. Rano może wydarzyć się to! Prognoza IMGW [7.12.2021]

Pogoda na dziś, 7 grudnia. Śnieg i mróz. Rano może wydarzyć się to! Prognoza IMGW [7.12.2021]

2021-12-07 7:00

Pogoda na wtorek (7 grudnia) jaką przewidują w Polsce specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o pochmurnym dniu, opadach śniegu oraz ujemnych temperaturach. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś, 7 grudnia 2021 roku, znajdziesz poniżej.

Pogoda na dziś: 7.12.2021. Śnieg i mróz. Rano może wydarzyć się to! Prognoza IMGW [7.12.2021]

Jak podaje IMGW, wschodnią część Morza Śródziemnego, Bałkany i częściowo Europę wschodnią będzie obejmował niż znad Morza Egejskiego. Krańce zachodnie kontynentu znajdą się w zasięgu bardzo głębokiego i aktywnego niżu znad Irlandii. Resztę Europy będą obejmowały wyże. Polska znajdzie się pod wpływem słabego klina związanego z wyżem nad Rosją, tylko na południowym wschodzie zaznaczy się oddziaływanie zatoki niżowej. Ze wschodu zacznie napływać suchsze i chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

Jaka będzie pogoda we wtorek, 7.12.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) we wtorek na południu kraju prognozowane jest  zachmurzenie duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. We wtorek warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę, czapkę i szalik. Będzie chłodno! Synoptycy mówią o ujemnych temperaturach.

- Miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -9 st. na północnym wschodzie do -2 st. w centrum i 1 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich – podaje IMGW.

Ostrzeżenia przed oblodzeniem we wtorek

W dodatku we wtorek rano drogi we wschodniej Polsce mogą być śliskie. Meteorolodzy z IMGW wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem, które obowiązuje do godz. 9.00 we wtorek, 7 grudnia.

-Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie oraz po opadach deszczu ze śniegem lub mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie – czytamy na stronie IMGW.

Noc z wtorku na środę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW, w nocy zachmurzenie duże, miejscami z większymi przejaśnieniami. Na północy oraz południowym zachodzie również rozpogodzenia. W centrum oraz na wschodzie miejscami słabe opady śniegu. W kotlinach górskich lokalnie mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna na północnym wschodzie, Pomorzu Wschodnim i gdzieniegdzie w rejonach podgórskich od -14°C, -10°C,  oraz na pozostałym obszarze -8°C, -4°C, do około -2°C na krańcach północno-zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków wschodnich.

Atak zimy w Rzeszowie
Sonda
Czy czekasz na prawdziwą, białą zimę?
Nasi Partnerzy polecają