Śnieg, zima, mróz

i

Autor: Pixabay Pogoda. Prognoza długoterminowa na grudzień 2021. Zdj. ilustracyjne.

Pogoda w grudniu da nam w kość! Oto prognoza długoterminowa na grudzień 2021

2021-11-28 6:00

Prognoza długoterminowa na grudzień 2021. Jaka będzie pogoda w ostatnim miesiącu roku? Synoptycy nie mają złudzeń, pogoda w grudniu da nam w kość. Wszystko przez zmienność i nieprzewidywalność aury. Co z temperaturą i opadami w grudniu? Czy spadnie dużo śniegu? Zapoznajcie się długoterminową prognozą na grudzień na 2021.

Przed nami ostatni miesiąc roku. Pod koniec grudnia rozpocznie się kalendarzowa zima. A może śnieg i mróz zawita do Polski dużo wcześniej? Zobacz, co mówi prognoza długoterminowa na grudzień 2021.

Według prognoz amerykańskiego modelu CFS, w skali miesięcznej grudzień 2021 w Polsce charakteryzował się będzie średnią miesięczną temperaturą powyżej normy wieloletniej. Jeśli śnieg w naszym kraju się utrzyma, to prędzej w górach niż na terenach nizinnych. Śniegu będzie jednak więcej niż w listopadzie. Najcieplejszym regionem kraju ma być Pomorze i tam szanse, że biały puch się utrzyma, będą najmniejsze.

O wiele częściej niż śniegu, w grudniu 2021 w Polsce możemy spodziewać się deszczu. Dla wielbicieli białego puchu mamy złe informacje. Grudzień 2021 w naszym kraju, według długoterminowej prognozy, ma być wilgotny i deszczowy. W Polsce czeka nas niewiele dni ze słońcem.

Za te wykroczenia zimą grozi sroga kara. Jakie? Zobacz zdjęcia!

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?

Co ciekawe, w grudniu 2021 w Polsce możemy spodziewać się także... burz. - Szczególnie przy adwekcji chłodu z północy, opady śniegu, deszczu ze śniegiem i krupy są jak najbardziej prawdopodobne. Możliwe są również burze. Zwłaszcza adwekcyjne, zwłaszcza punktowo w północnej części Polski i na Morzu Bałtyckim, ale w sprzyjających warunkach może gdzieniegdzie zagrzmieć w całym kraju - czytamy na stronie fanipogody.pl. Niestety, nie zabraknie także silnego i porywistego wiatru, głównie w górach oraz nad morzem.

Źródło: fanipogody.pl

Tak się odśnieża w Łodzi. Sypią śnieg pod nogi ludzi
Nasi Partnerzy polecają