Jęzor chłodu wdziera się do Polski! Dla wielu to będzie szok. Przeraźliwy mróz

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE "Jęzor chłodu" wdziera się do Polski! Dla wielu to będzie szok. Przeraźliwy mróz

"Jęzor chłodu" wdziera się do Polski! Dla wielu to będzie szok. Przeraźliwy mróz

2021-12-07 15:55

"Jęzor chłodu" w Polsce ma sprawić, że w trwającym tygodniu przypomnimy sobie najchłodniejsze zimy tego stulecia. Pogoda w całym kraju zmienia się z godziny na godzinę. Potężny mróz daje się odczuć szczególnie na północnym wschodzie kraju oraz w górach. Najgorsze jednak dopiero przed nami. Prognozy pogody dla Polski są jednoznaczne. Już niebawem wskazania termometrów mają być jeszcze niższe. Kiedy i gdzie będzie najzimniej? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule na www.se.pl.

"Jęzor chłodu" wdziera się do Polski i już teraz daje o sobie znać. Mamy do czynienia z największą falą mrozów w trwającym sezonie. W pobliżu granicy z Litwą oraz rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim temperatura w czasie nadchodzącej nocy ma spaść nawet do -13 stopni Celsjusza! Jak wynika z map prognozowych, udostępnianych na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najzimniej będzie nad ranem w środę, 8 grudnia 2021 roku. Na Pomorzu należy się wówczas spodziewać od -7 do -10 stopni Celsjusza. Im dalej na południowy zachód, tym mrozy będą mniej uciążliwe. Synoptycy zapowiadają około -6 stopni w Warszawie oraz -4 we Wrocławiu czy Krakowie. W najwyższych partiach gór temperatura może spaść za to do -18 stopni Celsjusza. Bardzo podobne warunki mają panować w Polsce również kolejnej nocy. Na szczęście w ciągu dnia miejscami mróz chwilowo odpuści. Nie należy jednak liczyć na wskazania termometrów wyższe niż 1 stopień na plusie.

Za co zimą może czekać Cię wysoka kara? Sprawdź w poniższej galerii!

Obecnie nie obowiązują żadne ostrzeżenia pogodowe. IMGW prognozuje jednak alerty dla południa i wschodu kraju na kolejne dni. Od czwartku należy liczyć się z oblodzeniami, a od piątku z intensywnymi opadami śniegu w tych regionach. Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy zimowych warunkach.

Sonda
Jak radzisz sobie z niską temperaturą?
Nasi Partnerzy polecają