Pogodowy koszmar wróci do Polski. Meteorolodzy podają daty. Wiemy, gdzie będzie najgorzej

i

Autor: KM PSP w Toruniu / reprodukcja Super Express / Zdjęcie poglądowe Pogodowy koszmar wróci do Polski. Meteorolodzy podają daty. Wiemy, gdzie będzie najgorzej

Pogodowy koszmar wróci do Polski. Meteorolodzy podają daty. Wiemy, gdzie będzie najgorzej

2022-01-31 14:35

Wichury i orkan Nadia przeraziły Polaków. Utrudnienia komunikacyjne, konkretne zniszczenia, tysiące rodaków bez prądu - taki klimat towarzyszył nam w miniony weekend. Niestety prognoza pogody dla Polski jest nieubłagana. Do kraju zbliża się kolejna, potężna wichura. Gdzie i kiedy będzie najgorzej? Specjaliści meteo ujawniają konkretne daty.

Wichury w Polsce i orkan Nadia przyniosły klimat rodem z horroru. Miniony weekend upłynął nam pod znakiem nie tylko radości związanej z 30. Finałem WOŚP, ale też tym związanym z utrudnieniami komunikacyjnymi, brakiem prądu, przewróconym drzewami i uszkodzonymi dachami. W górach porywy wiatru dochodziły nawet do 200 km/h! Niestety prognoza pogody na kolejne dni zwiastuje powrót koszmarnych warunków. Jeszcze nie zdążyliśmy się otrząsnąć po walce z żywiołem, nie posprzątaliśmy wszystkich szkód, a tymczasem trzeba się przygotować na kolejne uderzenie wichury. - Tym razem niszcząca siła wiatru utrzyma się znacznie dłużej, bo aż przez 2-3 dni, a to bardzo niepokojące - alarmują autorzy serwisu twojapogoda.pl. Gdzie i kiedy będzie najgorzej? Znamy coraz więcej szczegółów. 

Przeczytaj też: Pogoda długoterminowa na luty 2022. Burze i klimatyczny podział w Polsce

Pogodowy koszmar wróci do Polski. Meteorolodzy podają daty. Wiemy, gdzie będzie najgorzej

IMGW informuje, że już w środę (2.02.2022) na południowym zachodzie wiatr powieje z prędkością do 70 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. To będzie dopiero zwiastun tego, co nas czeka w weekend i tuż po nim. Autorzy serwisu twojapogoda.pl dodają, że najgorzej powinno być w poniedziałek i we wtorek (7-8.02.2022).

- W niedzielę wiatr umiarkowany i dość silny w porywach przeważnie do 70 km/h, a na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do 85 km/h - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie synoptycznej na 5. tydzień roku.

Trzy wichury w Polsce. Wiatr powieje z prędkością ponad 100 km/h!

Na portalu twojapogoda.pl czytamy o złowrogich prognozach. Polskę zaatakują trzy wichury - jedna za drugą, w odstępie zaledwie 6-12 godzin. Za każdym razem porywy wiatru będą dochodzić do 80-100 km/h, a miejscami przekraczać 100 km/h, czyli podobnie jak w ten feralny weekend 29-30.01.2022. Z kolei w okolicach 10-12 lutego ma nastąpić kolejne uderzenie żywiołu. W tych dniach wichury (nie tylko w górach) ponownie przekroczą przerażającą barierę 100 km/h. O szczegółach będziemy was inforomować na bieżąco w naszym pogodowym serwisie.

Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Wielka wichura zdemolowała Warszawę
Nasi Partnerzy polecają