Burze z piorunami i gigantyczny spadek temperatur! Złowieszcza prognoza dla Polski

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda w Polsce zwariowała. Walka grzmotów z bardzo wysokimi temperaturami! W weekend stanie się to

Pogoda w Polsce zwariowała. Walka grzmotów z bardzo wysokimi temperaturami! W weekend stanie się to

2022-06-01 11:38

Prognoza pogody dla Polski lubi nas negatywnie zaskoczyć. Początek czerwca jest pełen niebezpiecznych zjawisk meteo. Pod koniec bieżąco tygodnia przeżyjemy starcie bardzo wysokich temperatur z burzami z gradem i wichurami! Prognoza synoptyczna IMGW nie zostawia złudzeń. Musimy się przygotować na pogodowe szaleństwo. Eksperci zdradzają, gdzie będzie najgorzej.

Analizując prognozę pogody na najbliższe dni można się złapać za głowę. W środę (1.06.2022) wielu naszych czytelników chciało zabrać swoje pociechy na Dzień Dziecka, ale plany trzeba było zweryfikować z powodu nieprzyjemnych warunków atmosferycznych. Synoptycy IMGW wskazali, gdzie będzie najgorzej. - Najwięcej chmur na Suwalszczyźnie i Podlasiu i tam jednostajne opady deszczu. Na pozostałym obszarze pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, lokalnie burze - czytamy w ich prognozie. Dzień później odpoczniemy od burzowych klimatów, ale przelotne opady deszczu wciąż będą nam doskwierać. Co gorsza - deszczowy 2 czerwca i tak będzie najprzyjemniejszym dniem w tym tygodniu. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem o pogodzie.

Czytaj też: Te rośliny mogą zabić! Są piękne i śmiertelnie niebezpieczne. Sprawdź czy masz je w swoim ogródku!

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Prognoza pogody na weekend 3-5.06.2022. Burze z gradem i wysokie temperatury

Starcie letnich, przyjemnych temperatur z burzami z gradem nadejdzie już 3 czerwca i zostanie z nami przez cały weekend. Zadowoleni będą prawdopodobnie tylko łowcy burz. - Dużo słońca, po południu na południowym zachodzie okresami więcej chmur i tam możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Najwyższa temperatura – od 17°C na wybrzeżu do 25°C na Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku - tak IMGW widzi piątek. W ciągu 24 godzin odnotujemy kolejne... ocieplenie!

- W sobotę początkowo pogodnie, po południu i wieczorem burze z przelotnymi opadami deszczu, gradem i porywistym wiatrem. Temperatura maksymalna od 18°C nad morzem do 28°C na wschodzie kraju. W niedzielę na ogół pogodnie, tylko na południowym zachodzie i w centrum może popadać deszcz. Temperatura w dzień od około 20°C na północy do 26°C na południu - czytamy w prognozie IMGW na bieżący tydzień.

Początek czerwca przynosi bardzo nieprzyjemną i zmienną pogodę. Eksperci szacują, że na tropikalne upały w Polsce trzeba będzie poczekać wyjątkowo długo. Prognozy będziemy regularnie analizować w serwisie pogoda.se.pl. Gdy przyjdzie upragniony przełom, to natychmiast poinformujemy o tym na naszej stronie. Tymczasem zalecamy szczególną ostrożność podczas burz, zabezpieczenie cennych rzeczy i nie parkowanie samochodów pod drzewami. Warto też na bieżąco śledzić ostrzeżenia IMGW.

Sonda
Boisz się burzy?
Wichura zdewastowała warszawskie cmentarze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany