Burze z piorunami i gigantyczny spadek temperatur! Złowieszcza prognoza dla Polski

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda w Polsce zwariowała. Walka grzmotów z bardzo wysokimi temperaturami! W weekend stanie się to

Pogoda w Polsce zwariowała. Walka grzmotów z bardzo wysokimi temperaturami! W weekend stanie się to

2022-06-01 11:38

Prognoza pogody dla Polski lubi nas negatywnie zaskoczyć. Początek czerwca jest pełen niebezpiecznych zjawisk meteo. Pod koniec bieżąco tygodnia przeżyjemy starcie bardzo wysokich temperatur z burzami z gradem i wichurami! Prognoza synoptyczna IMGW nie zostawia złudzeń. Musimy się przygotować na pogodowe szaleństwo. Eksperci zdradzają, gdzie będzie najgorzej.

Analizując prognozę pogody na najbliższe dni można się złapać za głowę. W środę (1.06.2022) wielu naszych czytelników chciało zabrać swoje pociechy na Dzień Dziecka, ale plany trzeba było zweryfikować z powodu nieprzyjemnych warunków atmosferycznych. Synoptycy IMGW wskazali, gdzie będzie najgorzej. - Najwięcej chmur na Suwalszczyźnie i Podlasiu i tam jednostajne opady deszczu. Na pozostałym obszarze pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, lokalnie burze - czytamy w ich prognozie. Dzień później odpoczniemy od burzowych klimatów, ale przelotne opady deszczu wciąż będą nam doskwierać. Co gorsza - deszczowy 2 czerwca i tak będzie najprzyjemniejszym dniem w tym tygodniu. Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem o pogodzie.

Czytaj też: Te rośliny mogą zabić! Są piękne i śmiertelnie niebezpieczne. Sprawdź czy masz je w swoim ogródku!

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Prognoza pogody na weekend 3-5.06.2022. Burze z gradem i wysokie temperatury

Starcie letnich, przyjemnych temperatur z burzami z gradem nadejdzie już 3 czerwca i zostanie z nami przez cały weekend. Zadowoleni będą prawdopodobnie tylko łowcy burz. - Dużo słońca, po południu na południowym zachodzie okresami więcej chmur i tam możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Najwyższa temperatura – od 17°C na wybrzeżu do 25°C na Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku - tak IMGW widzi piątek. W ciągu 24 godzin odnotujemy kolejne... ocieplenie!

- W sobotę początkowo pogodnie, po południu i wieczorem burze z przelotnymi opadami deszczu, gradem i porywistym wiatrem. Temperatura maksymalna od 18°C nad morzem do 28°C na wschodzie kraju. W niedzielę na ogół pogodnie, tylko na południowym zachodzie i w centrum może popadać deszcz. Temperatura w dzień od około 20°C na północy do 26°C na południu - czytamy w prognozie IMGW na bieżący tydzień.

Początek czerwca przynosi bardzo nieprzyjemną i zmienną pogodę. Eksperci szacują, że na tropikalne upały w Polsce trzeba będzie poczekać wyjątkowo długo. Prognozy będziemy regularnie analizować w serwisie pogoda.se.pl. Gdy przyjdzie upragniony przełom, to natychmiast poinformujemy o tym na naszej stronie. Tymczasem zalecamy szczególną ostrożność podczas burz, zabezpieczenie cennych rzeczy i nie parkowanie samochodów pod drzewami. Warto też na bieżąco śledzić ostrzeżenia IMGW.

Sonda
Boisz się burzy?
Wichura zdewastowała warszawskie cmentarze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany