Gwałtowne burze i wichury do 75 km/h zaatakują! Bezlitosna prognoza IMGW [Pogoda 1.06.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Gwałtowne burze i wichury do 75 km/h zaatakują! Bezlitosna prognoza IMGW [Pogoda 1.06.2022]

Gwałtowne burze i wichury do 75 km/h zaatakują! Bezlitosna prognoza IMGW na środę [Pogoda 1.06.2022]

2022-06-01 7:00

Prognoza pogody na środę (1 czerwca) przygotowana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada pogodowy armagedon, w tym intensywne burze i sporo deszczu. Polska będzie pod wpływem niżu z głównym ośrodkiem nad Norwegią, z zachodu na wschód przez północną połowę kraju przemieszczać się będzie wtórny, płytki niż. Z południa napłynie ciepła masa powietrza polarnego morskiego, jedynie nad północny zachód napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza. Sprawdzamy, gdzie 1.06.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Pogoda na dziś (środa, 1.06.2022) wygląda bardzo podobnie do tej z końcówki maja. Synoptycy IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) zapowiadają dzień pełen niebezpiecznych zjawisk meteo. Trzeba będzie zachować szczególną ostrożność. W niektórych regionach sugeruje się nawet pozostanie w domu. Gdzie będzie najgorzej?  - W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Miejscami, z wyjątkiem części południowo-zachodniej, burze, silniejsze na północy kraju. Prognozowana suma opadów w północnej połowie kraju do 15 mm, lokalnie do 25 mm - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 1 czerwca. Dalszy ciąg prognozy pogody na nadchodzące godziny znajdziecie pod naszym quizem o tematyce meteo.

Przeczytaj też: Fala ciepła nadciąga do Polski. Tutaj na termometrach nawet 40 stopni! W czerwcu żar będzie lał się z nieba?!

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Prognoza pogody 1.06.2022. Jaka będzie temperatura w środę, 1 czerwca? Uwaga na wichury

W środę najcieplej będzie w okolicach regionów Lublina i Rzeszowa. Termometry wskażą tam zdecydowanie powyżej 20 stopni. Meteorolodzy IMGW przestrzegają przed silnymi wichurami, które będą nam towarzyszyć zwłaszcza w czasie burz. Zabezpieczcie cenne rzeczy i uważajcie na siebie!

- Temperatura maksymalna od 16-17 stopni Celsjusza na północy do 21 stopni w centrum i 23 stopni na południowym wschodzie, miejscami nad morzem około 14 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowych. W czasie burz porywy do 75 km/h, w górach do 60 km/h - prognozuje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 1-2.06.2022

IMGW podaje, że najbliższej nocy (1/2.06.2022) zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe słabe burze. Temperatura minimalna od 8°C do 13°C, chłodniej na Pomorzu, Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich, około 6°C, 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz wiatr porywisty. O ewentualnych utrudnieniach, związanych z pogodą będziemy was informować na bieżąco.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Kwatera powstańców warszawskich zniszczona po wichurze na Powązkach Wojskowych
Nasi Partnerzy polecają