Wichury, deszcze i możliwe burze! Tak IMGW widzi wtorek. Tu będzie najgorzej [Pogoda 31.05.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wichury, deszcze i możliwe burze! Tak IMGW widzi wtorek. Tu będzie najgorzej [Pogoda 31.05.2022]

Wichury, deszcze i możliwe burze! Tak IMGW widzi wtorek. Tu będzie najgorzej [Pogoda 31.05.2022]

2022-05-30 14:41

Prognoza pogody na wtorek (31 maja) przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) jest nieco lepsza od tej z samego początku tygodnia, ale nadal mogą występować burze i opady deszczu. Eksperci wskazują region, gdzie 31.05.2022 będzie zdecydowanie najgorzej. Północna Polska będzie w zasięgu niżu przemieszczającego się znad Litwy nad Zatokę Fińską, pozostały obszar kraju dostanie się przejściowo w obszar podwyższonego ciśnienia. Co z tego wyniknie? Pogoda na jutro na se.pl.

Pogoda na jutro (wtorek, 31.05.2022) to kontynuacja tego, co eksperci przewidywali na początku tygodnia, choć w nieco łagodniejszej formie. Do Polski z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie wolno spadać. Specjaliści wskazali region, w którym sytuacja będzie najgorsza. Tam trzeba będzie zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na komunikaty meteo przy wyjściu z domu. - IMGW prognozuje, że we wtorek w ciągu dnia będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na Pomorzu możliwe burze - cytuje Instytut Polska Agencja Prasowa.

Czytaj też: Inwazja ślimaków-gigantów w Tatrach! Niszczą uprawy i jest ich coraz więcej

Prognoza pogody 31.05.2022. Jaka będzie temperatura we wtorek, 31 maja?

Pod względem temperatur nie ma większych zmian względem weekendu i początku tygodnia. W niektórych regionach słupki rtęci pokażą powyżej 20 stopni, ale na wyżej wspominanym Pomoru będzie zdecydowanie chłodniej. Uważajcie też na silny wiatr, zwłaszcza podczas burzy.

- Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 18 do 21 stopni Celsjusza. Chłodniej na północy: od 14 do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, w drugiej połowie dnia na południu kraju skręcający na wschodni. W czasie burz wiatr porywisty - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW.

Pogoda na jutro. Noc z wtorku na środę 30-31.05.2022

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę (30/31.05.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami również rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, nad ranem lokalnie na południu kraju możliwe burze i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 8°C do 13°C, chłodniej na Suwalszczyźnie i w kotlinach Sudeckich około 6°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków południowych. Zachęcamy do rozwiązania naszego quizu o pogodzie, który zamieszczamy pod tekstem. Życzymy dobrej zabawy! Aktualne prognozy będziemy regularnie podawać w naszym serwisie.

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?
Wichura zdewastowała warszawskie cmentarze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany