Pogodowe szaleństwo w Polsce. Burze i intensywne opady przez cały tydzień?! Złowieszcza prognoza IMGW

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowe szaleństwo w Polsce. Burze i intensywne opady przez cały tydzień?! Złowieszcza prognoza IMGW

Pogodowe szaleństwo w Polsce. Burze i intensywne opady przez cały tydzień?! Złowieszcza prognoza IMGW

2022-05-30 11:00

Prognoza pogody na 22 tydzień 2022 roku (30.05 - 5.06.2022) przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) spodoba się prawdopodobnie tylko łowcom burz i tym, którzy obawiają się o suszę. Burze i mnóstwo deszczu - taki klimat będzie dominował w najbliższym czasie. Czy rzeczywiście te zjawiska zostaną z nami przez cały tydzień? Sprawdzamy prognozy na pogoda.se.pl.

Ostatnimi czasy śledzimy prognozę pogody dla Polski w poszukiwaniu przełomu i informacji, kiedy burze z intensywnymi opadami deszczu wreszcie dadzą nam spokój. Tymczasem synoptycy IMGW przepowiedzieli wyjątkowo ponury poniedziałek (30.05.2022), który spędzimy w towarzystwie m.in. grzmotów i gradu. Prognoza tygodniowa nie jest wcale lepsza. Ostatni dzień maja przyniesie złe wieści dla mieszkańców województw lubelskiego i podkarpackiego. - We wtorek na ogół dość pogodnie, na północy i zachodzie oraz na krańcach południowo-wschodnich po południu przelotne opady deszczu oraz lokalnie burze.  Temperatura w dzień od 14°C na Helu do 22°C w Krakowie - wyjaśniają synoptycy IMGW. Dalszy ciąg naszego materiału pod quizem o tematyce o pogodowej. Zapraszamy do zabawy!

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...

Prognoza pogody IMGW. Burze i deszcz przez cały tydzień?!

Pierwszy dzień czerwca (środa, 1.06.2022) to kolejny atak nieprzyjemnych zjawisk meteo. - Znowu najwięcej chmur na Suwalszczyźnie i Podlasiu i tam jednostajne opady deszczu. Na pozostałym obszarze pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, lokalnie burze - wyjaśniają synoptycy IMGW. W zasadzie jedynym dniem, kiedy Instytut nie spodziewa się burz na terenie kraju jest czwartek, 2 czerwca. Problemem będą jedynie przelotne opady deszczu.

Prognoza pogody na weekend 3-5.06.2022. IMGW zapowiada kolejne burze

Złowieszcze warunki atmosferyczne przeniosą się bliżej województwa lubuskiego i Dolnego Śląska. Bliżej weekendu odnotujemy też ocieplenie. - W piątek dużo słońca, po południu na południowym zachodzie okresami więcej chmur i tam możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Najwyższa temperatura - od 17°C na wybrzeżu do 25°C na Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku - czytamy w prognozie tygodniowej IMGW.

- W sobotę początkowo pogodnie, po południu i wieczorem burze z przelotnymi opadami deszczu, gradem i porywistym wiatrem. Temperatura maksymalna od 18°C nad morzem do 28°C na wschodzie kraju. W niedzielę na ogół pogodnie, tylko na południowym zachodzie i w centrum może popadać deszcz. Temperatura w dzień od około 20°C na północy do 26°C na południu - przekazują eksperci od pogody.

Podsumowując - burze mogą być z nami do końca tygodnia, choć na ten moment synoptycy IMGW spodziewają się wolnych od nich czwartku i niedzieli. Pamiętajmy, że prognozy podawane z wyprzedzeniem mogą się różnić. Po raz kolejny zalecamy regularne odświeżanie komunikatów meteo i sprawdzanie prognoz na stronie pogoda.se.pl. Ewentualne utrudnienia komunikacyjne, związane z warunkami atmosferycznymi będziemy analizować w naszym serwisie i w lokalnych oddziałach Super Expressu.

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany