Burze z gradem i rzęsiste opady to nie wszystko! IMGW zapowiada ponury początek tygodnia [Pogoda 30.05.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burze z gradem i rzęsiste opady to nie wszystko! IMGW zapowiada ponury początek tygodnia [Pogoda 30.05.2022]

Burze z gradem i rzęsiste opady to nie wszystko! Prognoza IMGW na poniedziałek [Pogoda 30.05.2022]

2022-05-30 7:00

Prognoza pogody na poniedziałek (30 maja) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje ponury początek tygodnia. W poniedziałek spadnie sporo deszczu, pojawią się nielubiane burze z gradem, a to bynajmniej nie wszystkie niebezpieczne zjawiska, które zaatakują w najbliższych godzinach. Sprawdźcie, gdzie 30.05.2022 będzie najgorzej. Najnowsza pogoda na dziś na se.pl.

Pogoda na dziś (poniedziałek, 30.05.2022) nie przynosi upragnionego przełomu. Tradycyjnie zaglądamy do serwisów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którego synoptycy nie mają zbyt wielu dobrych wieści. Na początku tygodnia, przy wyjściu z domu zdecydowanie trzeba pamiętać o parasolach. - Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i zacznie wzrastać. W Polsce zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Miejscami, głównie w północno-zachodniej połowie kraju burze, lokalnie z gradem. Na północnym wschodzie okresami jednostajne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów na północy do 25 mm, a na zachodzie i w centrum do 15 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem - podaje IMGW, cytowany przez PAP. Dalszy ciąg prognozy pogody znajdziecie pod naszym autorskim quizem o tematyce meteo.

Przeczytaj koniecznie: Parne i duszne noce odbiorą nam sen! Koszmarne przewidywania naukowców

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?

Prognoza pogody 30.05.2022. Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 30 maja?

Specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zwracają uwagę na dość chłodny, jak na przedostatni dzień maja poniedziałek. Dodatkowym problemem będą wichury, które zwłaszcza w trakcie burz będą sporym utrudnieniem. 

- Temperatura maksymalna od 10 st. C, 13 st. C na północnym wschodzie i 14 st. C w rejonach podgórskich do 17 st. C na zachodzie i 18 st. C, 19 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni, nad morzem z północnego wschodu. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - przekazuje IMGW w prognozie na poniedziałek.

Pogoda na dziś. Noc z poniedziałku na wtorek 30-31.05.2022

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek (30/31.05.2022) zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami. Miejscami, głównie na północy i południu, przelotne opady deszczu. Początkowo słabnące burze. Wysoko w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Nad ranem miejscami krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 5°C do 9°C, chłodniej miejscami w rejonach podgórskich Sudetów od 2°C, a cieplej na południowym wschodzie do 11°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, przeważnie zachodni. W czasie burz wiatr będzie porywisty. Śledźcie na bieżąco komunikaty meteo i uważajcie na siebie.

Burza śnieżna w Zagórzu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany