Deszcz i burze, do tego wichury do 60 km/h, a to nie wszystko! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 2.06.2022]

i

Autor: DerTobiSturmjagd /Pixabay.com Deszcz i burze, do tego wichury do 60 km/h, a to nie wszystko! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 2.06.2022]

Deszcz i burze, do tego wichury do 60 km/h, a to nie wszystko! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 2.06.2022]

2022-06-01 11:15

Pogoda na czwartek (2 czerwca 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówi o pochmurnym dniu. Do tego meteorolodzy wskazują na przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz wiatr może wiać nawet 60 km/h. W nocy lokalnie mogą wystąpić mgły. Gdzie będzie najgorzej? Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 2 czerwca 2022.

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz Bałkany, Półwysep Apeniński i Alpy są pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska jest pod wpływem niżu z głównym ośrodkiem nad Norwegią, z zachodu na wschód przez północną połowę kraju przemieszcza się wtórny, płytki niż. Z południa napływa ciepła masa powietrza polarnego morskiego, jedynie nad północny zachód napływa nieco chłodniejsza masa powietrza.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w czwartek, 2 czerwca 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek, 2 czerwca 2022 zachmurzenie umiarkowane i duże. Wychodząc, lepiej zabrać ze sobą parasol. Meteorolodzy mówią o przelotnych opadach deszczu oraz burzach.

- Przelotne opady deszczu, głównie w północnej połowie kraju. Lokalnie na północy i południowym wschodzie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm na Podlasiu - czytamy na stronie IMGW.

Jaka będzie temperatura 2.06.2022?

Według informacji IMGW, w czwartek temperatury raczej nie będą upalne. Termometry wskażą maksymalnie od 16 st. C, 17 st. C na północy do 20 st. C w centrum i 21 st. C na południu i południowym zachodzie, miejscami nad morzem około 15 st. C. Podczas burz mogą wystąpić wichury.

- Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy do 60 km/h - podaje IMGW.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (2.06.2022/3.06.2022)

Według informacji podanych przez IMGW, w nocy z czwartku na piątek (2.06.2022/3.06.2022) na południu kraju zachmurzenie małe, początkowo także umiarkowane. Na północy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże - tu początkowo wystąpią przelotne opady deszczu. Na wschodzie lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 6°C do 10°C, nad morzem i lokalnie na południowym wschodzie kraju około 11°C, w rejonach podgórskich Sudetów i Karpat około 4°C. Wiatr słaby, na południu zmienny, w centrum i na północy południowo-zachodni i zachodni. Nad ranem na wybrzeżu wiatr dość silny i porywisty, południowo-zachodni.

Ruszył proces Grzegorza G., który po pijanemu zabił małżeństwo w Jamnicy
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają