Trujące rośliny w ogrodzie

i

Autor: / CC0 / pixabay.com Trujące rośliny w ogrodzie

Te rośliny mogą zabić! Są piękne i śmiertelnie niebezpieczne. Sprawdź czy masz je w swoim ogródku!

2022-06-03 15:00

Przydomowy ogród lub działka to miejsca, w których z założenia powinniśmy czuć się bezpiecznie. Otoczenie zieleni i kolorowych kwiatów sprawia, że czujemy się komfortowo. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że piękne rośliny, które zdobią nasze oazy zieleni, mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Wiele z nich zawiera bowiem toksyczne substancje, z którymi kontakt może doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet śmierci. Sprawdź, które rośliny są trujące. Może okazać się, że większość z nich hodujesz w swoim własnym ogródku!

Przełom maja i czerwca to czas, w którym częściej niż zwykle przebywamy w ogrodzie. Pora roku i towarzysząca jej pogoda sprzyjają nie tylko wypoczynkowi na świeżym powietrzu i grillowaniu, ale też licznym pracom w ogrodzie: sadzeniu i pielęgnacji roślin i przygotowaniom do sezonu letniego. W tym czasie chętnie odwiedzamy sklepy i kiermasze ogrodnicze i kupujemy rośliny, które będą cieszyć oczy do późnej jesieni. Niestety nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wiele z nich to potencjalni zabójcy. Piękne krzewy i kwiaty mogą bowiem zawierać niebezpieczne substancje, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza gdy w ogrodzie przebywają dzieci, gdyż to one mogą być najbardziej narażone na największe niebezpieczeństwo.

Czytaj też: Pogodowe REKORDY. Te pomiary szokowały meteorologów! Was też zadziwią!

Jakie rośliny ogrodowe są trujące i warto się ich wystrzegać? Na co należy uważać? Jakie mogą być skutki kontaktu z trującymi roślinami? Sprawdźcie w poniższej galerii! Może się okazać, że większość z nich rośnie właśnie w waszych ogródkach!

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie. Kto to wymyślił?! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czy wiesz jak nazywa się ta roślina?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się ta roślina?
Monstera
"Pamiętajcie o ogrodach". Kiermasz ogrodniczy w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany