Pogoda na   17.12.2021. Śnieg, deszcz i chłód. Zima nie odpuszcza. Prognoza IMGW [17.12.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 17.12.2021. Śnieg, deszcz i chłód. Zima nie odpuszcza. Prognoza IMGW [17.12.2021]

Pogoda na dziś, 17 grudnia. Śnieg, deszcz i chłód. Zima nie odpuszcza. Prognoza IMGW [17.12.2021]

2021-12-17 7:00

Pogoda na piątek (17 grudnia) jaką przewidują w Polsce specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o chłodzie i wietrze. W piątek miejscami będzie padał deszcz, a na wschodzie Polski deszcz ze śniegiem. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 17 grudnia 2021 roku, znajdziesz poniżej.

Pogoda na dziś, 17.12.2021. Śnieg, deszcz i chłód. Zima nie odpuszcza. Prognoza IMGW [17.12.2021]

Jak informuje IMGW Europa północna i północno-zachodnia jest w zasięgu niżu znad północnej Skandynawii. Pozostałą część kontynentu obejmuje wyż z centrum w rejonie Kanału La Manche. Prawie cała Polska znajduje w zasięgu tego wyżu, tylko wschód kraju jest pod wpływem zatoki niżu znad Skandynawii. Z północnego zachodu napływa wilgotne powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda w piątek, 17.12.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w piątek, 17 grudnia prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na północnym zachodzie oraz na wybrzeżu z rozpogodzeniami. Synoptycy mówią o przelotnych opadach deszczu a na wschodzie i południu Polski deszczu ze śniegiem. W górach oraz na obszarach podgórskich, śnieg!

- W Karpatach opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich Karpat od 5 cm do 10 cm, w Tatrach lokalnie do 20 cm – informuje IMGW.

Jaka będzie temperatura 17.12.2021?

W piątek będzie chłodno. Warto się ciepło ubrać, nie zaszkodzi czapka i szalik.

- Temperatura maksymalna od -1 st.C na Podhalu, około 3 st.C w centrum, do 6 st.C na północy -czytamy na stronie IMGW.

Miejscami będzie mocno wiało.

- Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h, miejscami powodujące zawieje i zamiecie śnieżne – prognozują synoptycy.

Noc z piątku na sobotę. Prognoza IMGW dla Polski

Według informacji przekazanych przez IMGW, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a lokalnie nawet z rozpogodzeniami. Miejscami na wschodzie i południu przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W obszarach podgórskich Karpat przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm, a wysoko w Tatrach do 20 cm. Temperatura minimalna od -3°C na Podhalu, około 0°C w centrum, do 3°C na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i południu kraju okresami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h, miejscami powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Polecamy: Jasnowidz Jackowski przeraża wizją pogody na Boże Narodzenie i sylwestra! Nie o takich świętach marzyliśmy

Atak zimy w Rzeszowie
Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?