Pogoda na 16.12.2021. Mgły, deszcz i śnieg, a to nie wszystko!  Prognoza IMGW [16.12.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 16.12.2021. Mgły, deszcz i śnieg, a to nie wszystko! Prognoza IMGW [16.12.2021]

Pogoda na dziś, 16 grudnia. Mgły, deszcz i śnieg, a to nie wszystko! Prognoza IMGW [16.12.2021]

2021-12-16 8:03

Pogoda na czwartek (16 grudnia) jaką przewidują w Polsce specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach deszczu i śniegu. Rano miejscami wystąpi mgła, ograniczająca widoczność. Miejscami będzie wiał porywisty wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 16 grudnia 2021 roku, znajdziesz poniżej.

Pogoda na dziś, 16.12.2021. Mgły, deszcz i śnieg, a to nie wszystko! Prognoza IMGW [16.12.2021]

Jak informuje IMGW, północna część kontynentu jest w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostałe rejony Europy znajdują się w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Francją. Polska jest w zasięgu tego wyżu, jedynie krańce północne kraju znajdują się na skraju zatoki niskiego ciśnienia, w strefie frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Zobacz też: Jasnowidz Jackowski przeraża wizją pogody na Boże Narodzenie i sylwestra! Nie o takich świętach marzyliśmy

Jaka będzie pogoda w czwartek, 16.12.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w czwartek (16 grudnia) prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite, po południu na północy kraju większe przejaśnienia, na wybrzeżu możliwe rozpogodzenia. Czekają nas opady deszczu i śniegu.

- Miejscami opady deszczu, na południowym wschodzie deszczu ze śniegiem, stopniowo od północy kraju zanikające. W Tatrach  opady śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Początkowo na południowym wschodzie miejscami opady marznącej mżawki powodującej gołoledź -czytamy na stronie IMGW.

Rano miejscami możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. 

Polecamy: Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Święta będą białe? Zobacz prognozę

Jaka będzie temperatura 16.12.2021?

Według informacji przekazanych przez synoptyków, temperatura maksymalna od 1°C na południowym wschodzie, około 5°C w centrum do 8°C na północnym zachodzie oraz wybrzeżu wschodnim. Miejscami będzie mocno wiało!

- Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. W górach wiatr w porywach do 65 km/h, w Tatrach może powodować zawieje i zamiecie śnieżne – informuje IMGW.

Noc z czwartku na piątek. Prognoza IMGW dla Polski

 Jak wynika z informacji IMGW, w nocy (z czwartku na piątek 16.12./17.12) zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami, na północy i zachodzie lokalnymi rozpogodzeniami. W centrum, na południu oraz wschodzie opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 5 cm. Temperatura minimalna od -2°C na Podhalu i 0°C na wschodzie do 3°C na zachodzie i 5°C na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu oraz obszarach podgórskich okresami dość silny w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Atak zimy w Rzeszowie
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?