Ogromna zmiana w pogodzie, wszyscy to odczują.

i

Autor: Shutterstock Prognoza pogody na końcówkę sierpnia.

Prognoza

Ogromna zmiana w pogodzie, wszyscy to odczują. Wyraźna linia na mapie, tutaj nastąpi załamanie

2023-08-21 11:09

Na takie informacje wielu z nas czekało. Dla wszystkich zmęczonych upałem mamy dobre wieści. Do Polski nadciąga chłodny front atmosferyczny, który zmieni pogodę w naszym kraju. Przed nami coś, czego dawno nie było: chłodne noce i maksymalna temperatura grubo poniżej 30 stopni na przeważającym obszarze. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Tego w pogodzie dawno nie było. Ogromna zmiana, odetchniemy z ulgą

Już od poniedziałku (21 sierpnia) poczujemy ulgę. Będziemy mieć chwilę wytchnienia nie tylko od upałów, ale również od niebezpiecznych burz i ulewnych deszczów. Jak czytamy na portalu twojapogoda.pl, przelotne deszcze i burze możliwe jedynie na południu. Tam też temperatura nadal będzie oscylować w granicach 30 stopni Celsjusza. Poza tym pogodnie, szczególnie w północnej części kraju. I to właśnie tam zmiany w pogodzie w porównaniu do ostatnich dni będą najbardziej widoczne. Możemy wręcz mówić o linii na mapie Polski, oddzielającej chłodniejszą północ od cieplejszego południa. Chłodny front atmosferyczny znad Atlantyku przyniesie rześką masę powietrza i sprawi, że termometry w północnych regionach kraju pokażą 20-25 stopni Celsjusza. Dużo chłodniejsze będą też noce. Zamiast tych tropikalnych, z temperaturą powyżej 20 stopni, prognozowane są noce z temperaturą 10-15 stopni.

O tym, że nadchodzący tydzień będzie spokojniejszy i chłodniejszy informują też eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). - Upały zelżeją, chociaż jeszcze punktowo temperatura może osiągać 30°C - ocenia IMGW. Burze mogą się pojawiać, ale nie będą tak gwałtowne jak w minionych dniach. Pod koniec trwającego tygodnia zrobi się chłodniej, Pod koniec tygodnia możliwe ochłodzenie, choć - jak informuje IMGW - "scenariusze pogodowe na przyszły weekend nie są do końca zgodne".

CZYTAJ TEŻ: To zjawisko zdarza się raz na trzy lata. Niebieski Księżyc osłabi twoją czujność! Bądź ostrożny!

Źródło: TwojaPogoda.pl / IMGW

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Upały w Polsce. Jak Polacy sobie z nimi radzą?