Kiedy koniec upałów? Skwar i duchota nas zamęczą. Czarny scenariusz

i

Autor: shutterstock Prognozy na najbliższe dni wciąż przewidują upały.

Koszmarna prognoza

Kiedy koniec upałów? Skwar i duchota nas zamęczą. Czarny scenariusz

2023-08-18 9:53

Kiedy koniec upałów? To pytanie zadają sobie wszyscy ci, których męczy skwar i duchota. Wielu z nas wypatruje już dnia, w którym nastąpi ochłodzenie. Kiedy to nastąpi? Niestety, mamy złe wieści. Sprawdza się czarny scenariusz, który zakłada długą serię upalnych dni. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Kiedy koniec upałów? Potężne wyże dominują w pogodzie. Będzie bardzo gorąco

Temperatury powyżej 30 stopni, zmęczenie, pracujące na pełnych obrotach wiatraki i szybko uzupełniane zapasy wody. Tak wyglądają ostatnie dni dla wielu Polaków. Niektórzy z nas mają dość takiej pogody. Co musi się stać, aby nastąpiło ochłodzenie? Jak podaje portal twojapogoda.pl, "aby temperatura mogła wrócić do przyjemnych wartości, musi się zmienić cyrkulacja atmosferyczna nad Europą". Na razie nie jest to możliwe, ponieważ "panują potężne wyże, które sprawiają, że powietrze intensywnie ogrzewa się od promieniowania słonecznego".

Obecnie jedyną chwilą wytchnienia wydają się być przelotne deszcze i burze, choć czasami przy tego typu zjawiskach termometr ani drgnie, zaś rośnie wilgotność, potęgując poczucie duchoty. Niestety, prognozy wskazują, że pogoda niczym ze szklarni utrzyma się również w weekend (19-20 sierpnia). Ponownie w całej Polsce zrobi się bardzo gorąco, a do tego burzowo. Co gorsza, burze mogą być gwałtowne i zamiast przyjemniejszego powietrza przynieść mogą zniszczenia i straty materialne.

Kiedy skończy się najdłuższa fala upałów w tym roku? Ulga dopiero pod koniec sierpnia

Czy upał skończy się po weekendzie? Tak, ale nie wszędzie. Na południu kraju termometry nadal pokazywać będą wartości powyżej 30 stopni Celsjusza, choć upał będzie łatwiejszy do zniesienia z powodu suchego powietrza. W połowie przyszłego tygodnia wrócą do Polski przelotny deszcz i burze, a upalnie zrobi się znów w prawie w całym kraju. Co gorsza, upał uderzy z dużą siłą. Termometry pokażą ponad 35 stopni Celsjusza w cieniu.

Ulga dla wszystkich zmęczonych upałem powinna nadejść w ostatni weekend sierpnia (26-27 sierpnia). Oznacza to, że dopiero po dwóch tygodniach skwar i duchota dadzą nam spokój. Bez wątpienia to najdłuższa fala upałów w tym roku.

Znamy już prognozę na koniec sierpnia. Jaka będzie pogoda we wrześniu? Szczegóły długoterminowej prognozie na wrzesień

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Jak znosisz upały?
Fala afrykańskich upałów. Jak radzą sobie mieszkańcy Warszawy?