Długoterminowa prognoza na jesień. Wrzesień w tych regionach będzie wyjątkowo ciepły

i

Autor: Shutterstock

Prognoza długoterminowa

Pogoda na wrzesień zrekompensuje deszczowe lato. Te prognozy podnoszą na duchu

2023-08-10 12:10

Mamy środek lata, ale pojawia się coraz więcej długoterminowych prognoz na jesień. Wielu z nas jest ciekawych, do kiedy będzie ciepło. Jesień jest nieprzewidywalna, a temperatury potrafią zaskakiwać. Prognozy długoterminowe zwracają szczególną uwagę na wrzesień, który może okazać się przedłużeniem lata. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Długoterminowa prognoza na jesień. Bardzo ciepły wrzesień

Tegoroczne lato upływa pod znakiem kapryśnej pogody. Były już upały, które według najnowszych prognoz, mają wkrótce wrócić. Ostatnie dni to jednak głównie deszcz, silny wiatr i niska temperatura jak na środek wakacji. Nadchodzi jesień i wielu z nas zastanawia się, czy we wrześniu będzie piękniejsza pogoda niż latem.

Najnowsze prognozy długoterminowe dotyczące meteorologicznej jesieni (okres od 1 września do 30 listopada) zapowiadają słoneczną, suchą i ciepłą jesień w Polsce. Jak czytamy w artykule na portalu twojapogoda.pl, "każdy z jesiennych miesięcy przyniesie nam średnie temperatury powyżej normy wieloletniej". Modele prognostyczne największą anomalię zapowiadają we wrześniu. Ma to być miesiąc bardzo ciepły, szczególnie na południu, wschodzie i w centrum kraju. - Tam odchylenie temperatury od normy może sięgać nawet 2 stopni - informuje twojapogoda.pl. Cieplejszy niż zazwyczaj ma być też październik i listopad. Wygląda więc na to, że jesień może nam zrekompensować deszczowe lato. Co więcej, prognozy długoterminowe na jesień zapowiadają nie tylko wysokie temperatury w okresie wrzesień-listopad, ale także rzadkie opady deszczu.

Jesień to czas grzybiarzy. Niektóre grzyby można jednak zbierać już teraz. Więcej w artykule Gdzie na grzyby? Mapa pełna wysypów! Tu zbierzesz nawet 200 grzybów na godzinę

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Lubisz jesień?
Mieszkańcy Wierzawic opowiadają jakie szkody wyrządziła trąba powietrzna w ich miejscowości