Gdzie na grzyby?

i

Autor: LuAnn Hunt / Unsplash

Wysyp grzybów w lasach

Gdzie na grzyby? Mapa pełna wysypów! Tu zbierzesz nawet 200 grzybów na godzinę

2023-08-10 8:36

Grzyby pojawiły się w polskich lasach. Na ten moment grzybiarze czekali od dawna: wreszcie można wrócić z grzybobrania z pełnymi koszami kurek i prawdziwków. Mapa grzybów pokazuje, gdzie wysyp jest największy. Koniecznie sprawdź, gdzie na grzyby warto się wybrać w sierpniu 2023. Pomorskie, Śląskie, Lubelskie, Małopolskie - zobacz, gdzie zbierzesz nawet 200 okazów na godzinę!

Gdzie na grzyby? Śląskie, podkarpackie, dolnośląskie, mazowieckie, pomorskie - sprawdzone lokalizacje

Sprawdzone lokalizacje, w których można znaleźć wysyp grzybów, są na wagę złota. Grzybiarze niechętnie zdradzają, gdzie na grzyby warto się wybrać, żeby natrafić na wysyp. Istnieje jednak zaufana społeczność grzybiarzy, którzy zdradzają lokalizacje oraz chwalą się licznymi zbiorami. Ujawniają lokalizacje na grzyby na Śląsku, w Małopolsce, na Pomorzu i w innych częściach Polski, pokazując zdjęcia koszy pełnych borowików, kań, kurek, podgrzybków, maślaków i innych grzybów. Jak wynika z mapy grzybów z 10 sierpnia 2023, aktualnie największy wysyp grzybów jest na Pomorzu, w Małopolsce i w okolicach Lublina. Najlepsze informacje docierają z południa Polski: można tam zebrać nawet ponad 200 grzybów na godzinę!

Sprawdź koniecznie, kiedy najlepiej wybrać się na grzyby. Kiedy jest sezon na prawdziwki, podgrzybki, maślaki? Co zbierać w sierpniu? KALENDARZ GRZYBIARZA 2023 znajdziesz w naszej galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Gdzie na grzyby? Mapa grzybów online

Mapa grzybów online, tworzona przez zaufaną społeczność miłośników grzybobrania, pokazuje aktualne, sprawdzone lokalizacje. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej aktualnych map grzybów 2023 można znaleźć na portalu grzyby.pl. Dużym atutem tej mapy grzybów jest fakt, że jest ona tworzona na podstawie regularnych doniesień grzybiarzy, którzy właśnie wrócili z grzybobrania. Dzięki temu informacje o tym, gdzie na grzyby warto się wybrać, są tam bardzo aktualne. Grzybiarze wymieniają się tam także informacjami na temat tego, ile grzybów udało im się zebrać i gdzie można było znaleźć konkretne rodzaje grzybów. Co istotne, mapa grzybów 2022 jest na bieżąco aktualizowana, a także prognozowane są przyszłe zbiory. Dzięki temu wiadomo, gdzie można znaleźć najwięcej grzybów.

MAPĘ GRZYBÓW ONLINE SPRAWDZISZ TUTAJ

Jesteś miłośnikiem grzybobrania? Rozwiąż nasz quiz poniżej i sprawdź, czy znasz się na grzybach!

Czy ten grzyb jest jadalny? Nie możesz się pomylić!

Pytanie 1 z 12
Czy ten grzyb jest jadalny?
Grzyby jadalne i trujące - jak je rozróżnić
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają