Kiedy na grzyby?

i

Autor: Michal Jarmoluk / Pixabay Kalendarz grzybiarza 2022 przygotowany przez GIS podpowiada, kiedy najlepiej wybrać się na grzyby

Kiedy na grzyby? Sprawdź, kiedy jest sezon na prawdziwki, podgrzybki, maślaki, opieńki. Co zbierać w czerwcu? [KALENDARZ GRZYBIARZA 2022]

2022-06-03 13:54

Kiedy na grzyby? Sierpień i wrzesień to miesiące, które najbardziej sprzyjają grzybobraniu, ale okazuje się, że i w czerwcu można już znaleźć pierwsze dorodne okazy. Których grzybów jest wtedy w lesie najwięcej? Jeśli chcesz zebrać swoje ulubione grzyby, ale nie wiesz, kiedy najlepiej wybrać się do lasu, przychodzimy z pomocą. GIS przygotował przydatną ściągę dla wszystkich grzybiarzy. Wystarczy spojrzeć w kalendarz grzybiarza 2022, by sprawdzić, kiedy jest sezon na konkretne grzyby: prawdziwki, podgrzybki, maślaki, opieńki, gąski, kurki, koźlarze, czy kanie.

Kiedy na grzyby?

Na jakie grzyby jest sezon w czerwcu 2022? Kiedy wybrać się na grzyby, żeby zebrać kurki, gąski lub kanie? Kiedy będzie wysyp prawdziwków? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w praktycznej ściągawce dla grzybiarzy przygotowanej przez GIS. Sezon grzybowy trwa w Polsce od czerwca aż do listopada. W zależności od miesiąca, w lesie można zebrać kosze pełne prawdziwków, maślaków, gąsek, czy podgrzybków, szczególnie jeśli pogoda dla grzybiarzy dopisuje. Najwcześniej w lasach pojawiają się podgrzybki, kurki i kanie. Sezon na niektóre grzyby trwa aż do listopada! Zobaczcie w kalendarzu grzybiarza, kiedy jest sezon na poszczególne grzyby. Szczegóły w naszej galerii - kliknij w zdjęcie poniżej.

Sprawdź także na mapie grzybów, gdzie warto się wybrać na grzyby - kliknij TUTAJ

Kalendarz grzybiarza 2022. Co zbierać w czerwcu?

Z kalendarza grzybiarza opublikowanego przez GIS dowiadujemy się, że podgrzybki, maślaki, kurki i kanie można zbierać już w czerwcu. W lipcu w lasach zaczną pojawiać się już pierwsze borowiki, gąski i koźlarze. Najdłużej miłośnicy grzybobrania będą musieli poczekać na opieńki - te będzie można zbierać dopiero od września. Większość grzybów będzie można znaleźć w lasach nawet do listopada. Miłośnicy borowików, maślaków i koźlarzy muszą się spieszyć - te grzyby najczęściej występują jedynie do października.

Sonda
Lubisz zbierać grzyby?