Grzyby 2021: kurki

i

Autor: Nico Benedickt / Unsplash Najlepsza pogoda dla grzybiarzy to ciepłe i wilgotne lato. Na mapie grzybów 2021 sprawdzisz, gdzie pogoda była idealna dla grzybiarzy i warto wybrać się na grzyby.

Pogoda dla grzybiarzy. Będzie wysyp grzybów! Kiedy ma padać? [MAPA GRZYBÓW 2021]

2021-08-30 10:00

Pogoda dla grzybiarzy jest wyśmienita, a będzie jeszcze lepiej! Na końcówkę sierpnia oraz wrzesień 2021 eksperci zapowiadają aurę, która ucieszy wszystkich grzybiarzy. Wcześniej na grzybobranie było nieco za sucho, jednak teraz synoptycy IMGW prognozują niesłabnące deszcze, a nawet burze. W połączeniu z wysokimi temperaturami stwarza to idealne warunki do zbierania grzybów. Kosze zapełnią się w godzinę! Sprawdź na mapie grzybów, kiedy pogoda dla grzybiarzy będzie idealna i gdzie wybrać się na grzyby w sierpniu i wrześniu 2021.

Grzyby lubią ciepło i wilgoć, więc pogoda w drugiej połowie sierpnia 2021 zapowiada się wprost idealnie dla grzybiarzy! Do tej pory sierpień 2021 był zbyt suchy i niestety miłośnicy grzybobrania wracali do domów z pustymi koszami. Wystarczyło jednak trochę deszczu, by w lasach pojawił się prawdziwy wysyp grzybów! Grzybiarze w mediach społecznościowych chętnie chwalą się zdjęciami swoich imponujących zbiorów. Czy pogoda w drugiej połowie sierpnia 2021 nadal będzie sprzyjać grzybobraniu? Sprawdziliśmy, jaka jest długoterminowa prognoza pogody na sierpień i wrzesień 2021. Czy grzybiarze będą mieli powody do radości? Zobaczcie w dalszej części artykułu!

Przeczytaj koniecznie: Gdzie na grzyby w sierpniu 2021? Mapa borowików, kurek, podgrzybków. Sprawdź, gdzie są grzyby!

Pogoda dla grzybiarzy: sierpień i wrzesień 2021

Wymarzona pogoda dla grzybiarzy to ciepłe i deszczowe dni. To właśnie po opadach deszczu w cieple, letnie dni mogą liczyć na owocne zbiory grzybów. Aktualnie najlepsze warunki na udane grzybobranie są tam, gdzie ostatnio pogoda pokrzyżowała plany urlopowiczom. Przez część Polski przeszły obfite opady deszczu, na które narzekało wiele osób, oprócz grzybiarzy. Oni wiedzieli, że ta pogoda oznacza idealne warunki do grzybobrania. W związku z pogodą w drugiej połowie sierpnia i we wrześniu 2021, na największe zbiory można liczyć w centralnej, południowej i południowo-wschodniej Polsce. Długoterminowe prognozy pogody dla grzybiarzy pokazują, że aura sprzyjająca grzybobraniu utrzyma się przez najbliższe dni. W drugiej połowie sierpnia 2021 termometry mają pokazywać ponad 20 stopni C, a przez Polskę będą przechodzić deszcze, miejscami nawet burze. Sierpień i wrzesień 2021 będą więc doskonałym czasem na obfite grzybobranie.

Gdzie na grzyby? Mapa grzybów 2021

Na internetowej mapie grzybów na portalu grzyby.pl można na bieżąco sprawdzić, gdzie warto się wybrać na grzyby. Na podstawie informacji od użytkowników portalu - zapalonych grzybiarzy - na mapie można znaleźć miejsca, w których jest prawdziwy wysyp grzybów. Z doniesień miłośników grzybobrania wynika, że aktualnie na największe zbiory można liczyć m.in. w województwie kujawsko-pomorskim, a dokładnie na terenach na północ od Włocławka. Dużo grzybów można znaleźć również w lasach w okolicy Radomia w województwie mazowieckim oraz dalej na południowy-wschód aż do Krosna.

QUIZ. Borowik, maślak czy kurka? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym GRZYBIARZEM!

Pytanie 1 z 8
Na początek coś łatwego! Jakie grzyby są na zdjęciu?
QUIZ. Borowik, maślak czy kurka? Sprawdź, czy jesteś prawdziwym GRZYBIARZEM!
Na grzyby: jak się przygotować do grzybobrania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany