Chmury, góry, mgła

i

Autor: Pixabay

Niesamowite zjawisko pogodowe. Tańczące chmury jednocześnie zachwycają i przerażają! [Wideo]

2022-03-11 12:53

Niektóre zjawiska pogodowe potrafią być naprawdę niesamowite. Tak z pewnością można nazwać widok "tańczących" chmur w górskich szczytach. Poniżej zobaczysz wideo, na którym chmury tańczą pośród pięknej przyrody. Taki widok jednocześnie zachwyca, ale i przeraża.

- Chmury nie przestają nas zachwycać, zwłaszcza w górach, gdy potrafią się pojawić znienacka i zupełnie zmienić pogodę. Tańczą nad szczytami, rozbudowują się i nagle znikają - czytamy we wpisie na stronie twojapogoda.pl. I rzeczywiście, widok tańczących chmur może zachwycić, ale też przerazić. Oglądając filmik, widzimy chmury, szybko i rytmicznie przesuwające się między drzewami. To z jednej strony niesamowite, jak blisko jesteśmy chmur, choć wcale nie musimy wzbijać się w powietrze. Możemy je dotknąć lub przedrzeć się przez nie.

Z drugiej strony galopujące, tańczące chmury pokazują, jak nieprzewidywalna jest pogoda w górach i jak szybko może się zmieniać. Chmury utrudniają widoczność, która ważna jest np. nie tylko podczas jazdy samochodem, ale także w czasie wędrówek po górach. Poniżej filmik z tańczącymi chmurami.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wojna na Ukrainie i utrata zasilania w Czarnobylu. Zagrożenie zdrowia i życia w Polsce?! PAA dementuje

Sonda
Czy podoba Ci się widok tańczących chmur?
Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Nasi Partnerzy polecają