Do Polski napływa chłodne powietrze. Synoptycy rozwiewają wątpliwości  [Prognoza pogody IMGW na 12.03.2022]

i

Autor: FelixMittermeier/pixabay.com Do Polski napływa chłodne powietrze. Synoptycy rozwiewają wątpliwości [Prognoza pogody IMGW na 12.03.2022]

Do Polski napływa chłodne powietrze. Synoptycy rozwiewają wątpliwości [Prognoza pogody IMGW na 12.03.2022]

2022-03-11 11:02

Pogoda na sobotę, 12 marca 2022 dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o niewielkim zachmurzeniu i temperaturze do 13°C. W nocy z soboty na niedzielę czeka nas mróz! Sprawdź szczegół prognozy pogody dla Polski na sobotę, 12 marca 2022 poniżej.

Do Polski napływa chłodne powietrze. Synoptycy rozwiewają wątpliwości [Prognoza pogody IMGW na 12.03.2022]

Jak informuje IMGW, Europa środkowa oraz wschodnia w dalszym ciągu znajduje się w zasięgu silnego wyżu, którego centrum znad północno-zachodniej Rosji przemieszcza się nad północno-wschodnią Polskę. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z ośrodkami nad północnym Atlantykiem oraz Morzem Barentsa wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska pozostaje w zasięgu wspomnianego wyżu. Ze wschodu nadal napływa chłodne, kontynentalne powietrze, tylko województwa zachodnie pozostają w nieco cieplejszym powietrzu polarnym morskim.

Zobacz też: Tego w marcu się nie spodziewaliśmy. Żółty i czerwony indeks UV w Polsce! Co to oznacza?

Jaka będzie pogoda w sobotę, 12 marca?

Według informacji przekazanych przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w sobotę (12.03.2022) bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północnym wschodzie umiarkowane. Termometry wskażą maksymalnie 13°C.

- Temperatura maksymalna od 3°C na wschodzie, około 8°C w centrum i na północnym zachodzie, do 13°C na południowym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat od 0°C do 2°C- podają synoptycy IMGW.

Wiatr we wschodniej połowie kraju słaby, zmienny, w zachodniej połowie słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (12.03/13.03.)

Jak informuje IMGW, w nocy z soboty na niedzielę (12.03/13.03.) bezchmurnie lub zachmurzenie małe, miejscami na wschodzie umiarkowane. Temperatura minimalna od -6°C na wschodzie i południu, około -3°C w centrum, do 0°C nad morzem; w rejonach podgórskich od -9°C do -7°C. Wiatr słaby, jedynie na północnym zachodzie umiarkowany i porywisty, przeważnie południowo-wschodni.

Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?