Znad Rosji nadciąga olbrzymi wyż Noe. Namiesza w pogodzie w całej Polsce. Znamy daty

i

Autor: SHUTTERSTOCK Znad Rosji nadciąga olbrzymi wyż Noe. Namiesza w pogodzie w całej Polsce. Znamy daty

Znad Rosji nadciąga olbrzymi wyż Noe. Diametralne zmiany w pogodzie! Będziecie zaskoczeni

2022-03-11 1:42

Olbrzymi wyż Noe nadciąga znad Rosji. To imię kojarzy się z pogodowym kataklizmem. Wyż o imieniu Noe także zamiesza i nawet meteorolodzy będą zaskoczeni efektami. Do Polski dotrą konkretne zmiany, które nie wszystkim przypadną do gustu. Co to oznacza i kiedy odczujemy w naszym kraju działanie wyżu Noe? Znamy już daty! Szczegóły znajdziecie w dalszej części prognozy.

Do Polski znad Rosji nadciąga olbrzymi wyż Noe. Historia biblijnego Noego to potop zesłany przez Boga i heroiczna walka z katastrofą, w postaci zbudowania Arki i umieszczenia w niej rodziny i po parze wszystkich niepływających zwierząt, aby przeczekać katastrofę. Na szczęście wyż Noe, który z każdą kolejną godziną jest coraz bliżej Polski, nie zwiastuje pogodowego kataklizmu. Ulewy i powodzie nam nie grożą. Wprost przeciwnie - mamy w przeważającej części dobre wiadomości.

Od czwartku (10 marca) zdecydowana poprawa pogody. Wyż Noe spowoduje nie tylko wzrost ciśnienia, ale też spadek temperatury. Zrobi się chłodniej, ale przy tym niebo rozpogodzi się. Szczególnie słonecznie będzie w drugiej połowie tygodnia. Połowa marca w Polsce to czas bez jednej chmury na błękitnym niebie.

- Ośrodek baryczny będzie się nam kojarzyć w najbliższych dniach ze słoneczną, ale początkowo też mroźną pogodą, ponieważ nocami i o porankach będzie nawet kilkanaście stopni poniżej zera, zwłaszcza na wschodzie kraju i w górach - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

Cieplej zrobi się w weekend. Poranne mrozy osłabną, zaś popołudniami termometry pokażą nawet 10 stopni powyżej zera. Poczujemy zbliżającą się wiosnę, ponieważ wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na tym nie koniec. W przyszłym tygodniu zrobi się jeszcze cieplej. Wyż Noe obroni nas przez mokrymi niżami, podnosząc temperaturę we wszystkich regionach kraju, nawet do 15 stopni Celsjusza na zachodzie i południu Polski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pogodowe rekordy w Polsce. Czegoś takiego jeszcze nie było!

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?
gen. Jan Rajchel: Każdy dzień wojny osłabia Rosję. Siły im się wyczerpują [Super Raport]