Potężny antycyklon i totalna zmiana w pogodzie. Wiemy, co czeka Polaków

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Potężny antycyklon i totalna zmiana w pogodzie. Wiemy, co czeka Polaków

Potężny antycyklon i totalna zmiana w pogodzie. Wiemy, co czeka Polaków

2022-03-07 9:12

Potężny antycyklon realnie wpłynie na pogodę w Polsce. Już niebawem w kraju odczujemy totalną zmianę, której wielu oczekiwało. Meteorolodzy przewidują, że za kilka dni na termometrach odnotujemy konkretne ocieplenie. Czy to już wiosna? W poniższym materiale wskażemy daty i szczegóły prognozy pogody dla Polski.

Prognoza pogody dla Polski zwiastuje spore zmiany. Na to wielu Polaków czekało od wielu dni. Wprawdzie początek tygodnia przyniesie mroźne noce i zaledwie kilkustopniowy plus w ciągu dnia, ale wkrótce czeka nas wyraźny przełom. - Temperatura minimalna od -5°C do 0°C; cieplej miejscami na wybrzeżu około 0°C oraz chłodniej w rejonach podgórskich około -7°C. Wiatr słaby, na północy kraju i w górach umiarkowany, północny i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 55 km/h i tam lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - to prognoza synoptyczna iMGW na noc z poniedziałku na wtorek. Kiedy zatem spodziewać się totalnej zmiany w pogodzie, związanej z działaniem antycyklonu w Polsce?

Czytaj też: Pogoda długoterminowa na maj 2022. Zaatakują burze i śnieg?! Szokujące prognozy dla Polski

Prognoza pogody dla Polski. Antycyklon i wyraźne ocieplenie

Prognoza synoptyczna IMGW na 10 tydzień roku zwraca naszą uwagę na skoki temperatur. Zwłaszcza od czwartku do końca tygodnia, w zachodnich regionach Polski będzie ciepło. - W dzień będzie od 4°C do 12°C, a nocą temperatura może spaść miejscami do -4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami na wybrzeżu silniejszy, z kierunków wschodnich i południowych - podaje Instytut. Autorzy serwisu twojapogoda.pl podają, że gdzieniegdzie termometry pokażą nawet 15 stopni. Dominować będą słoneczne i bezchmurne dni. Niestety nocami wciąż mogą się pojawiać przymrozki.

- W połowie przyszłego tygodnia pierwszy raz w tym roku odnotujemy 20 stopni, i to na przeważającym obszarze kraju. Nawet w zwykle najzimniejszych regionach będzie co najmniej 15 stopni. Będzie też słonecznie i sucho - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

Wygląda na to, że w połowie marca zaczniemy odczuwać wiosnę z prawdziwego zdarzenia. Pod koniec bieżącego tygodnia pogoda wyraźnie się zmieni i wielu uzna, że na korzyść. Prognozy dzienne będziemy regularnie analizować w naszym serwisie. Pamiętajcie, aby o poranku wyjść wcześniej do pracy, bo konieczne będzie skrobanie szyb samochodów. 

Pogodowy Armagedon na zdjęciach: 

Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?
Uderzenie wiosny w Szczecinie. Nie tylko krokusy budzą się do życia