Śnieg i wichury do 60 km/h zaatakują w poniedziałek! To nie wszystko [Prognoza pogody 7.03.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Śnieg i wichury do 60 km/h zaatakują w poniedziałek! To nie wszystko [Prognoza pogody 7.03.2022]

Śnieg i wichury do 60 km/h i jeszcze to! [Prognoza pogody 7.03.2022]

2022-03-07 6:41

Prognoza pogody na poniedziałek (7 marca) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie przynosi zbyt wielu dobrych wieści. Początek tygodnia przyniesie opady śniegu, deszczu ze śniegiem i gdzieniegdzie porywisty wiatr. Sprawdzamy, gdzie 7.03.2022 będzie najgorzej. Najnowsza pogoda na dziś poniżęj.

Prognoza pogody na poniedziałek (7.03.2022), jaką zaprezentowali synoptycy IMGW nie przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy wypatrują wiosny z prawdziwego zdarzenia. Akcenty zimowe będą wyraźnie odczuwalne. Kierowcy znów z niedowierzaniem będą skrobać szyby samochodów o poranku. Spójrzmy, jak będą wyglądać najbliższe godziny. - W poniedziałek na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane i tam bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm w Karpatach - podają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie synoptycznej.

Sprawdź też: Śnieżyce i paskudny kontratak zimy w Polsce. Prognoza pogody nie zostawia złudzeń

Prognoza pogody na poniedziałek. Temperatura i wichury 7.03.2022

Prognoza synoptyczna IMGW uczula nas na niskie temperatury, które będą z nami na początku tygodnia. Gdzieniegdzie przydadzą się ciepłe kurtki lub płaszcze. Dodatkowym problemem będzie porywisty wiatr, który w górach może przynieść bardzo niebezpieczne zjawiska.

- Temperatura maksymalna od 1°C do 6°C; w rejonach podgórskich Karpat około -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, północny i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h; w górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - prognozuje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc z poniedziałku na wtorek 7-8 marca

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek (7-8.03.2022) na północnym zachodzie zachmurzenie powinno być małe i umiarkowane, gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu i północnym wschodzie opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm w Karpatach. Temperatura minimalna od -5°C do 0°C; cieplej miejscami na wybrzeżu około 0°C oraz chłodniej w rejonach podgórskich około -7°C. - Wiatr słaby, na północy kraju i w górach umiarkowany, północny i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 55 km/h i tam lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne - podsumowują synoptycy.

Zachęcamy do regularnego sprawdzania komunikatów meteo i ubierania się adekwatnie do panujących w danym momencie warunków. Prognozy będziemy regularnie analizować w naszym pogodowym serwisie. 

Sonda
Jak często korzystasz z aplikacji pogodowych?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają