Gigantyczne tsunami uderzy w popularnych kurortach? Naukowcy ostrzegają

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Gigantyczne tsunami uderzy w popularnych kurortach? Naukowcy ostrzegają

Gigantyczne tsunami zagraża turystom! Tu lepiej nie jechać na wakacje

2022-03-08 13:15

Gigantyczne tsunami może zaatakować popularne nadmorskie kurorty - ostrzegają naukowcy, cytowani przez portal twojapogoda.pl. Rzeczywiście, na liście widzimy miejsca, które często są celem wczasowiczów. Radzimy, aby w najbliższym czasie ich unikać. Sprawdźcie, o które regiony chodzi.

Pogoda na świecie ostatnimi czasy płata nieprzyjemne figle. Musimy to brać pod uwagę m.in. przy planowaniu urlopu. Wakacje w pięknych nadmorskich kurortach to marzenie wielu rodzin. Niestety są miejsca, których obecnie należy unikać.  W tym przypadku chodzi o Egipt, który kusi przyjemnymi temperaturami i znakomitymi warunkami do wypoczynku. Naukowcy boją się, że w tamtejszych rejonach zaatakuje potężne tsunami. - Niepokój związany jest z niedawnym odkryciem osuwisk, do których dochodzi na dnie Cieśniny Tirańskiej położonej między egipskim Półwyspem Synaj a saudyjskim Półwyspem Arabskim - czytamy w serwisie twojapogoda.pl.

Czytaj też: Pogoda długoterminowa na maj 2022. Zaatakują burze i śnieg?! Szokujące prognozy dla Polski

Potężne tsunami zaatakuje w Egipcie?! Zatrważające prognozy

Autorzy serwisu twojapogoda.pl przypominają, że 500 lat temu tereny należące obecnie do Egiptu i Arabii Saudyjskiej odczuły działalność nieubłaganego żywiołu. Wówczas fale osiągały 10 metrów. Czy ten złowieszczy scenariusz się powtórzy? 

- Naukowcy szacują, że tym razem tsunami może być dużo większe, wysokości 10-piętrowego budynku, i zagrozić m.in. kurortowi Szarm el-Szejk - podaje serwis twojapogoda.pl.

Eksperci przestrzegają, że zagrożenie może przyjść w każdej chwili i wówczas będzie bardzo trudno o ratunek. Dodają, że w popularnych egipiskich kurortach brakuje planów ewakuacyjnych. Warto się zastanowić nad wyborem innego miejsca i oszacować ryzyko. Jeżeli pojawią się konkretne komunikaty o zagrożeniach, to wówczas będziemy o tym informować w naszym pogodowym serwisie. W przypadku Polski, zalecamy regularne śledzenie alertów hydrologicznych i meteorologicznych.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany