Deszcz i pochmurno, a to nie wszystko! Fatalny początek weekendu [Prognoza IMGW na 23.04.2022]

i

Autor: nikondian /Pixabay.com Deszcz i pochmurno, a to nie wszystko! Fatalny początek weekendu [Prognoza IMGW na 23.04.2022]

Deszcz i pochmurno, a to nie wszystko! Fatalny początek weekendu [Prognoza IMGW na 23.04.2022]

2022-04-22 12:45

Pogoda na sobotę (23 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) niestety nie zapowiada upragnionego słońca i ciepła. Będzie pochmurno, chociaż z przejaśnieniami. Do tego deszcz, a w górach śnieg i wiatr. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 23 kwietnia 2022 poniżej.

Deszcz i pochmurno, a to nie wszystko! Fatalny początek weekendu [Prognoza IMGW na 23.04.2022]

Jak informuje IMGW, pogodę w Europie nadal kształtują układy niskiego ciśnienia znad południa i wschodu kontynentu, jedynie częściowo Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz północny wschód Europy znajduje się w zasięgu wyżów. Polska pozostaje pod wpływem wypełniającego się niżu z rozmywającym się frontem okluzji, z ośrodkiem znad zachodniej Ukrainy. Nadal napływa chłodne, ale nieco bardziej suche powietrze z północnego wschodu.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w sobotę, 23.04.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w sobotę (23.04.2022) pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W dzień zachmurzenie duże, w północno-zachodniej połowie kraju z większymi przejaśnieniami i lokalnie z rozpogodzeniami. Niestety, będzie padał deszcz.

- Na wschodzie, południu oraz w centrum opady deszczu. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. - zapowiada IMGW.

Jak podają synoptycy IMGW, temperatura minimalna od 7°C na południowym wschodzie, około 10°C w centrum do 15°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (23.04/24.04)

Według informacji przekazanych przez IMGW, w nocy z soboty na niedzielę (23.04/24.04) zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie miejscami wzrastające do dużego. Miejscami na północy oraz krańcach południowych opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu lub śniegu z deszczem. Lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 1°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie z kierunków zachodnich, w zachodniej połowie z kierunków wschodnich. W Sudetach wiatr porywisty.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Ćwiczenia łódzkich ratowników medycznych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany