Lato w Europie. Ta prognoza pogody nie zostawia złudzeń! Co oznacza dla Polski?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Lato w Europie. Ta prognoza pogody nie zostawia złudzeń! Co oznacza dla Polski?

Lato w Europie. Ta prognoza pogody nie zostawia złudzeń! Co oznacza dla Polski?

2022-04-21 15:39

Prognoza pogody dla Polski. Lato pojawiło się w Europie. Temperatury w kilku krajach przekraczają nawet 30 stopni Celsjusza. Czy to oznacza, że niedługo ciepłe powietrze napłynie także nad Wisłę? W najbliższych dniach ma być cieplej, ale na prawdziwe lato chyba jeszcze będziemy musieli poczekać. Szczegóły w artykule.

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata - to powiedzenie idealnie pasuje do czwartego miesiąca tego roku. Były już dni, gdzie temperatura sięgała nawet 20 stopni Celsjusza, ale zdarzało się, że mieliśmy wieczorne i nocne przymrozki. Ostatnie dni nas także nie rozpieszczają pod względem pogodowym, ale zapowiadane jest ocieplenie. Natomiast w wielu europejskich krajach mamy już prawdziwe lato. Szczególnie ciepło jest w niektórych regionach Turcji oraz Hiszpanii. W Maladze odnotowano już w tym roku nawet 33 stopnie Celsjusza!

Lato w Europie. Co oznacza dla Polski?

Kiedy upały przyjdą do Polski? Na ten moment synoptycy nie przewidują w naszym kraju, tak wysokich temperatur. Choć już w najbliższy weekend sytuacja w Polsce zacznie się zmieniać. Ciepłe masy powietrza będą zmierzać nad Polskę z południowego zachodu. Tym samym ciepłe powietrze znad Morza Śródziemnego napłynie nad Wisłę. To jednak spowoduje, że temperatury wzrosną, ale tylko do poziomu 18-20 stopni Celsjusza na początku przyszłego tygodnia.

Sonda
Czy czekasz już na lato i wysokie temperatury?
Tak warszawiacy spędzają lato w mieście
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany