Deszcz, pogoda

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody dla woj. warmińsko-mazurskiego na 23-24 kwietnia.

Warmińsko-mazurskie. Pogoda na weekend [23-24 kwietnia]. Prognoza IMGW nie pozostawia złudzeń

2022-04-22 12:00

Jaka będzie pogoda w weekend 23-24 kwietnia? Synoptycy IMGW nie mają złudzeń. Nadchodząca sobota i niedziela w woj. warmińsko-mazurskim będzie chłodna i deszczowa. Podobna pogoda szykuje się także w innych regionach Polski. Majówka 2022 coraz bliżej, a słońca nie widać.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) najbliższy weekend w Polsce "upłynie pod znakiem pogody chłodnej i deszczowej, zwłaszcza na południu kraju. Więcej słońca na północy i zachodzie kraju. Temperatura kształtować się będzie od 9°C do 17°C, tylko w rejonach podgórskich i okresami na wybrzeżu będzie od 5°C do 8°C."

O 17°C w weekend mieszkańcy Warmii i Mazur będą jednak mogli tylko pomarzyć. Sobota (23 kwietnia) będzie w woj. warmińsko-mazurskim dniem pochmurnym, z okresowymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

Pogoda warmińsko-mazurskie. Prognoza 23 kwietnia

W sobotę (23 kwietnia) - jak informuje IMGW - Polska będzie pod wpływem układu niżowego z ośrodkami w rejonie Zatoki Biskajskiej oraz nad Litwą i Ukrainą. - Pozostaniemy w dość chłodnym powietrzu polarnym morskim, na wschodzie i południu kraju wilgotnym, na pozostałym obszarze bardziej suchym. Ciśnienie będzie się wahać - czytamy w komunikacie IMGW.

Pogoda warmińsko-mazurskie. Prognoza 24 kwietnia

W niedzielę (24 kwietnia) w pogodzie na Warmii i Mazurach zmieni się niewiele. Przed nami kolejny pochmurny dzień, z opadami deszczu, ale również większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

Co z pogodą w reszcie kraju? - Polska będzie w zasięgu niżu z głównym ośrodkiem nad Czechami. Na południu kraju zaznaczy swój wpływ pofalowany i ułożony równoleżnikowo front okluzji. Będziemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie bez większych zmian - informuje IMGW.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pogoda na majówkę 2022. Początek maja mocno zaskoczy. Masz urlop na majówkę? Ta prognoza pokrzyżuje twoje plany

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Jak Krystian Ochman dba o głos przed Eurowizją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany