Zmiany klimatyczne przerażają. Nowe Google Doodle daje do myślenia. Co przedstawiają zdjęcia?

i

Autor: Cezary p at Polish Wikipedia/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Najnowsze Google Doodle zostało poświęcone zmianom klimatycznym, bo 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi (na zdj. najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro)

Zmiany klimatyczne przerażają. Nowe Google Doodle daje do myślenia. Co przedstawiają zdjęcia wykorzystane przez Google?

2022-04-22 13:51

Najnowsze Google Doodle zostało poświęcone zmianom klimatycznym, bo 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Problem rosnących temperatur to jedno z najważniejszych zagadnień współczesnego świata, dlatego Google Doodle postanowiło opublikować zdjęcie dokumentujące wpływ zmian klimatycznych na otaczającą nas przyrodę. Warto o tym pamiętać w Dniu Ziemi.

Zmiany klimatyczne przerażają. Nowe Google Doodle daje do myślenia. Co przedstawiają zdjęcia?

Google Doogle pamięta o Światowym Dniu Ziemi, który przypada 22 kwietnia, dlatego najnowsza, tymczasowa zmiana logo Google'a została poświęcona zmianom klimatycznym. To jeden z najważniejszych problemów ludzkości w czasie po rewolucji przemysłowej. Naukowcy i aktywiści działający na rzecz ochrony środowiska od wielu lat alarmują, że ludzie sami niszą swoją planetę, nie interesując się, do czego może doprowadzić rosnąca w szybkim tempie temperatura powietrza. Google Doodle postanowiło w związku z tym opublikować zdjęcia z wybranych regionów świata, które dokumentują, jak na miejscowy krajobraz wpłynęły zmiany klimatyczne. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak na przestrzeni lat m.in. zmniejszyła się pokrywa lodowa Kilimandżaro lub jakim zniszczeniom uległa Wielka Rafa Koralowa u wybrzeży Australii.

Czytaj też: Budzi wstręt, ale nie wolno go zabijać! Widzisz takiego owada? Daruj mu życie!

Sonda
Czy działalność człowieka ma wpływ na zmiany klimatyczne?
nowy mieszkaniec poznańskiego zoo
Nasi Partnerzy polecają