Termometr

i

Autor: Pixabay Elbląg był najcieplejszym polskim miastem o poranku w czwartek (21 kwietnia). Zdj. ilustracyjne.

Elbląg najcieplejszym miastem w Polsce! Czy to zwiastun ciepłej majówki?

2022-04-21 14:00

Z pomiarów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że w czwartek (21 kwietnia) o poranku najcieplejszym miastem w Polsce był... Elbląg! Ile stopni Celsjusza pokazały termometry o godz. 7:00 w mieście i czy jest to zwiastun ciepłej majówki 2022? Odpowiedź w dalszej części artykułu!

Elbląg najcieplejszym miastem w Polsce. Tak przynajmniej wynika z pomiarów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). W czwartek (21 kwietnia) drugie największe miasto woj. warmińsko-mazurskiego było najcieplejszym miejscem, z temperaturą 8,7 stopnia Celsjusza. Warmia i Mazury były o poranku jednym z cieplejszych regionów w kraju. Zwykle nasz region plasuje się w rankingu tych najzimniejszych. Temperatury mieszkańcom Elbląga mogli pozazdrościć mieszkańcy miejscowości Lesko w Podkarpackiem. Tam termometry pokazały -0,4 stopnia Celsjusza.

Czy to oznacza, że mieszkańcy Elbląga i całego woj. warmińsko-mazurskiego będą mogli cieszyć się z ciepłej majówki 2022? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Z najnowszych prognoz wynika, że o ile końcówka kwietnia może upłynąć pod znakiem ciepłej, przyjemnej aury, o tyle w majówkę 2022 termometry pokażą w ciągu dnia niewiele ponad 10 stopni Celsjusza. Pogoda zatem nie będzie zachęcać do aktywnego wypoczynku, tj. spacerów, wycieczek czy też grillowania.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Huczne otwarcie sezonu żeglarskiego na Mazurach. "Wraca normalność"

Sonda
Majówka 2022 - nad morzem?
Dr Tomasz Karauda o tym czy jesienią grozi nam kolejna fala epidemii
Nasi Partnerzy polecają