Pogoda na majówkę 2022. Czym nas zaskoczy początek miesiąca?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. pasja1000; Katrina_S/zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na majówkę 2022. Początek maja mocno zaskoczy. Masz urlop na majówkę? Ta prognoza pokrzyżuje twoje plany

2022-04-21 9:26

Kiedy święta są na półmetku, wielu myśli już o kolejnym długim weekendzie, czyli o majówce. Plany wyjazdowe często zależą od pogody, ale czy da się ją przewidzieć z tak dużym wyprzedzeniem? Sprawdzamy, co można powiedzieć o pogodzie na majówkę na ten moment.

Chłodny kwiecień nie napawa optymizmem. Nocne przymrozki i niskie temperatury w dzień dają powody do narzekań. Z prognoz pogody na najbliższe dni wynika, że próżno wypatrywać ocieplenia. Zaraz po świętach wielkanocnych spodziewać możemy się jeszcze deszczu ze śniegiem, nawet w centralnej Polsce. Odrobinę cieplej zacznie robić się pod koniec tygodnia, ale przelotne opady mogą jeszcze przez jakiś czas być normą. Co wiadomo o pogodzie na majówkę 2022? Wygląda na to, że maj może okazać się miesiącem deszczowym, a sam jego początek... dość chłodny.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda znowu szokuje! Będzie bardzo zimno. Ostrzeżenie IMGW dla całej Polski

Jak podaje TVN Meteo, o ile kwiecień może zakończyć się temperaturami sięgającymi nawet 20 stopni Celsjusza, o tyle pierwsze dni maja mogą nas rozczarować - na termometrach zobaczymy od 10 do 15 stopni.

Delfiny w Bałtyku

Miesiąc maj może okazać się burzowy. "Aktywność burzowa będzie wyższa niż w kwietniu 2022 z uwagi na docieranie znacznie cieplejszych i niestabilnych mas powietrza z kierunków południowych - podaje portal Fani Pogody.

Według synoptyków, prognoza pogody na maj może się jeszcze zmienić. Pogoda w Polsce jest na tyle dynamiczna, że trudno o jej dokładność z tak dużym wyprzedzeniem. Zachęcamy do śledzenia naszych informacji pogodowych.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany