Pogoda znowu szokuje! Będzie bardzo zimno. Ostrzeżenie IMGW dla całej Polski

i

Autor: PhotoMIX-Company/cc0/Pixabay.com IMGW zapowiada przymrozki z ujemnymi temperaturami na Niedzielę Wielkanocną

Pogoda znowu szokuje! Będzie bardzo zimno. Ostrzeżenie IMGW dla całej Polski

2022-04-16 13:58

To już kolejna zmiana pogody w kwietniu, bo wysokich temperaturach z czwartku, 14 kwietnia, tym razem czeka nas zwrot w drugą stronę. IMGW wydało ostrzeżenie, zgodnie z którym na całym terenie Polski można się spodziewać przymrozków. Temperatura spadnie poniżej zera, a uczucie zimna będzie potęgował mocny wiatr. Zmianę pogody poczujemy w Niedzielę Wielkanocną.

Pogoda znowu szokuje! Będzie bardzo zimno. Ostrzeżenie IMGW dla całej Polski

Ujemne temperatury wracają do Polski wraz z kolejną w kwietniu zmianą pogody. Ostrzeżeniem IMGW została objęta prawie cała Polska, wyłączając kilka powiatów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zgodnie z alertem pierwszego stopnia do naszego kraju znowu zawitają przymrozki, a w godzinach 0.00-7.00 w Niedzielę Wielkanocną słupki rtęci mogą pokazać minus 1-2 stopnie, a przy gruncie będzie nawet minus 5 kresek. Spadek temperatury odczujemy już w Wielką Sobotę wieczorem, bo uczucie chłodu spotęguje mocny wiatr. W nocy jego prędkość osłabnie, ale ponownie wzrośnie w niedzielę, więc maksymalna temperatura dzienna dla całego kraju będzie oscylować w granicach 8-11 stopni. Na szczęście gdzieniegdzie pojawi się też słońce, choć początek kolejnego tygodnia, w tym Lany Poniedziałek, również będzie chłodny, ale co gorsza deszczowy.

Czytaj też: Pogoda na Wielkanoc 2022. Jasnowidz Jackowski zobaczył ją w swojej wizji przyszłości. Będzie wiosennie czy zimowo?

Lepsze prognozy dotyczą za to drugiej części tygodnia, bo przede wszystkim zrobi się cieplej, a w niektórych miejscach temperatura przekroczy 15 stopni. Polski nie opuszczą z kolei deszczowe chmury, z których może przelotnie popadać.

Sonda
Jaka pogoda jest najlepsza?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany