Wielka Sobota ze śniegiem i parszywymi warunkami. Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń [Prognoza pogody 16.04.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Wielka Sobota ze śniegiem i parszywymi warunkami. Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń [Prognoza pogody 16.04.2022]

Wielka Sobota ze śniegiem i parszywymi warunkami. Prognoza IMGW nie zostawia złudzeń [Prognoza pogody 16.04.2022]

2022-04-15 15:00

Prognoza pogody na sobotę (16 kwietnia) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie zostawia żadnych złudzeń. Wielka Sobota upłynie nam pod znakiem śniegu, deszczu ze śniegiem i wichurami. Sprawdź, gdzie 16.04.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na Wielką Sobotę.

Prognoza pogody na Wielką Sobotę (16.04.2022) nie przypadnie do gustu zwłaszcza mieszkańcom południowych rejonów Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie zostawia żadnych złudzeń. - W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg, w górach opady śniegu. Suma opadów do 12 mm. W rejonach podgórskich Karpat przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 6 cm, wysoko w górach do 12 cm - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 16 kwietnia. - Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Bez opadów na zachodzie kraju - dodają eksperci.

Przeczytaj też: Tej nocy nie prześpisz spokojnie! Pełnia Różowego Księżyca w kwietniu 2022 mocno odbije się na samopoczuciu

Prognoza pogody na Wielką Sobotę 16.04.2022. Temperatura i wichury

Temperatury nie będą tak przyjemne jak chociażby w Wielki Czwartek, ale na szczęście unikniemy poważnego skoku w dół. IMGW ostrzega przy tej okazji przed porywistym wiatrem, który obniży odczuwalną. - Temperatura maksymalna na północy, wschodzie i południu od 5 do 8 st. C, w centrum do 10 st. C, a na zachodzie do 12 st. C; w rejonach podgórskich Karpat od 2 do 5 st. C - podaje Instytut, cytowany przez PAP.

- Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zwłaszcza na Pomorzu Wschodnim, w centrum i na wschodzie, z kierunków północnych. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne - prognozuje IMGW.

W prognozie na noc z soboty na niedzielę (16/17.04.2022) czytamy o zachmurzeniu małym i umiarkowanym, jedynie na południowym wschodzie dużym z zanikającymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, a w obszarach podgórskich i w górach śniegu. - Lokalnie na północy silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 300 m - ostrzega IMGW. W obszarach podgórskich minusowe temperatury - do -5 stopni Celsjusza.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Wiosna w Rzeszowie. Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany