Pochmurno i deszcz. Wiemy, gdzie będzie najgorzej, a gdzie zaświeci słońce [Prognoza IMGW na 14.04.2022]

i

Autor: markusspiske /pixabay.com Pochmurno i deszcz. Wiemy, gdzie będzie najgorzej, a gdzie zaświeci słońce [Prognoza IMGW na 14.04.2022]

Pochmurno i deszcz. Wiemy, gdzie będzie najgorzej, a gdzie zaświeci słońce [Prognoza IMGW na 14.04.2022]

2022-04-14 7:43

Pogoda na czwartek (14 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przyniesie zachmurzenie, a na zachodzie i północy Polski również deszcz! Będzie ciepło, termometry wskażą nawet 22 stopnice Celsjusza. Gdzie będzie ładna pogoda, a gdzie będzie najgorzej? Sprawdź szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 14 kwietnia 2022 poniżej.

Jak informuje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), Europa środkowa i południowa znajdować się będą pod wpływem wyżu z centrum nad Łotwą. Na zachodzie i wschodzie kontynentu zaznaczą swoją obecność niże z ośrodkami nad Atlantykiem oraz Kaukazem wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska pozostanie pod wpływem wspomnianego wyżu. Z południowego wschodu napływać do nas będzie cieplejsze powietrze, polarne morskie.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w czwartek, 14 kwietnia?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w czwartek (14.03.2022) na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane oraz duże, miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W dzień będzie ciepło! Temperatury będą wiosenne

- Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na północnym zachodzie oraz w kotlinach karpackich, od 18 do 20 stopni w centrum, do 21 - 22 stopni Celsjusza na południu - podają synoptycy IMGW.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, na północnym zachodzie po południu skręcający na zachodni i północno-zachodni. Trzeba jednak uważać w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Tam porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (14.04/15.04)

Według informacji przekazanych przez IMGW, w nocy z czwartku na piątek w nocy (14.04/15.04) postępujące od północnego zachodu przelotne opady deszczu, które do rana obejmą swoim zasięgiem zachodnią połowę i centrum kraju oraz Warmię, Mazury i Suwalszczyznę. Temperatura minimalna od 5°C, 6°C na krańcach wschodnich i nad morzem do 9°C, 10°C w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, jedynie na Pogórzu Karpackim miejscami 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych od północnego zachodu stopniowo w skręcający na zachodni i północno-zachodni.

Wystartował sezon ogródkowy w Rzeszowie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają