Burze z gradem, wichury do 80 km/h i jeszcze to! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 2.07.2022]

i

Autor: LoraPalner /Pixabay.com Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW ostrzega mieszkańców

Pogoda na sobotę

Burze z gradem, wichury do 80 km/h i jeszcze to! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 2.07.2022]

2022-07-01 13:20

Pogoda na sobotę (2 lipca 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi przelotnych opadach deszczu (nawet do 25 mm!) i burzach z gradem. Termometry wskażą do 29 st.C. W nocy możliwa mgła. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 2 lipca 2022.

Jak informuje IMGW nad Europą dominują wyże z centrami nad Sycylią, Francją i północno-zachodnią Rosją. Europa Środkowa i częściowo Północna są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Islandią, Morzem Północnym i Polską. Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, a na zachodzie tworzy się płytki niż i związana z nim linia zbieżności. Po południu lub wieczorem nad województwa zachodnie nasunie się front chłodny. Z południa nadal napływa upalne i wilgotne powietrze zwrotnikowe, które za frontem będzie wypierane przez chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz też: Nieodkryte plaże nad Bałtykiem: tutaj nie ma tłumów! Urlop nad polskim morzem nie musi być koszmarem. Tutaj odpoczniesz od turystów

Jaka będzie pogoda w sobotę, 2 lipca 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (2.07.2022) na wschodzie i w centrum zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie małe i umiarkowane. Czekają nas przelotne opady deszczu, a miejscami burze.

- Miejscami we wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu, a na krańcach wschodnich oraz w Karpatach burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm - informuje IMGW.

Jaka będzie temperatura 2.07.2022?

Według informacji przekazanych przez IMGW, w sobotę (2.07.2022) będzie gorąco, ale nie będą dokuczały nam tropikalne upały.

- Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 20 st.C do 25 st.C, cieplej miejscami na krańcach wschodnich do 29 st.C - podają synoptycy IMGW - Chłodniej na Podhalu około 18°C.

Miejscami będzie wiał silny wiatr.

- Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h - informują meteorolodzy.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (2.07.2022/3.07.2022)

Według informacji podanych przez IMGW, w nocy z soboty na niedzielę (2.07.2022/3.07.2022) zachmurzenie małe, tylko na krańcach wschodnich duże i tam początkowo przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie silne zamglenia, lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11°C do 16°C, cieplej na krańcach południowo-wschodnich, tam 17°C, 18°C. Wiatr na ogół słaby, w centrum i na zachodzie z kierunków wschodnich, na wschodzie kraju z kierunków północnych.

Nocne zwiedzanie Muzeum Zamku w Łańcucie
Nasi Partnerzy polecają