Fala upałów bezlitośnie atakuje w Polsce! Kiedy to się skończy? [Prognoza]

i

Autor: GSquare/cc0/Pixabay.com Polacy muszą jeszcze trochę wytrzymać, bo fala upałów pozostanie nad Polską, choć już niedługo

Fala upałów bezlitośnie atakuje w Polsce! Kiedy to się skończy? [Prognoza]

2022-06-30 12:59

Polacy muszą jeszcze trochę wytrzymać, bo fala upałów pozostanie nad Polską, choć już niedługo. Po kulminacji z czwartku i piątku, 30.06-01.07.2022, będzie się robić coraz chłodniej, choć nagrzane mury będą się dawać we znaki jeszcze dłużej. Na dokuczający skwar ma też wpływ fakt, że powietrze jest wilgotne, a nie suche, co sprawia nam jeszcze większe trudności.

Fala upałów bezlitośnie atakuje w Polsce! Kiedy to się skończy? [Prognoza]

Żar leje się z nieba, ale nie pozostaje nam nic innego jak to wytrzymać. Kulminacja dusznej i parnej pogody w Polsce przypadnie na czwartek, 30.06, i piątek, 01.07, ale później zrobi się znacznie chłodniej. Po upałach sięgających w niektórych regionach kraju nawet 35 i więcej stopni przyjdzie w końcu ochłodzenie.

Czytaj też: Płońsk. Udar słoneczny zabił 36-latka? Jeździł na hulajnodze i zaczął wymiotować

Jak informuje TwojaPogoda.pl, w sobotę, 02.07, prawie w całej Polsce ma być nie więcej niż 15-20 stopni, co oznaczałoby, że w ciągu kilkunastu godzin temperatura spadnie nawet o 20 kresek. Upał zelżeje jednak nie tylko dzięki temu, bo ponadto spadnie wilgotność, a rosnąca prędkość wiatru pozwoli się pozbyć "stojącego" powietrza, które w dodatku przestanie do nas napływać z Afryki - zastąpi je masa znad północnego Atlantyku. Wyższe temperatury, choć nie przekraczające 25 stopni, mogą się jeszcze utrzymać na krańcach wschodnich i zachodzie Polski. Minusem nagłej zmiany pogody jest natomiast to, że przechodzące nad naszym krajem burze mogą mieć gwałtowny charakter.

Czytaj też: Pogodowy armagedon w Polsce. Grad wielkości kurzych jaj, ostre burze i wiele więcej! Złowieszcze prognozy

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Czy chciałbyś pracować krócej w trakcie upału?
Zwierzęta dostały kurtyny wodne na upalne dni
Nasi Partnerzy polecają