Fala upałów bezlitośnie atakuje w Polsce! Kiedy to się skończy? [Prognoza]

i

Autor: GSquare/cc0/Pixabay.com Polacy muszą jeszcze trochę wytrzymać, bo fala upałów pozostanie nad Polską, choć już niedługo

Fala upałów bezlitośnie atakuje w Polsce! Kiedy to się skończy? [Prognoza]

2022-06-30 12:59

Polacy muszą jeszcze trochę wytrzymać, bo fala upałów pozostanie nad Polską, choć już niedługo. Po kulminacji z czwartku i piątku, 30.06-01.07.2022, będzie się robić coraz chłodniej, choć nagrzane mury będą się dawać we znaki jeszcze dłużej. Na dokuczający skwar ma też wpływ fakt, że powietrze jest wilgotne, a nie suche, co sprawia nam jeszcze większe trudności.

Fala upałów bezlitośnie atakuje w Polsce! Kiedy to się skończy? [Prognoza]

Żar leje się z nieba, ale nie pozostaje nam nic innego jak to wytrzymać. Kulminacja dusznej i parnej pogody w Polsce przypadnie na czwartek, 30.06, i piątek, 01.07, ale później zrobi się znacznie chłodniej. Po upałach sięgających w niektórych regionach kraju nawet 35 i więcej stopni przyjdzie w końcu ochłodzenie.

Czytaj też: Płońsk. Udar słoneczny zabił 36-latka? Jeździł na hulajnodze i zaczął wymiotować

Jak informuje TwojaPogoda.pl, w sobotę, 02.07, prawie w całej Polsce ma być nie więcej niż 15-20 stopni, co oznaczałoby, że w ciągu kilkunastu godzin temperatura spadnie nawet o 20 kresek. Upał zelżeje jednak nie tylko dzięki temu, bo ponadto spadnie wilgotność, a rosnąca prędkość wiatru pozwoli się pozbyć "stojącego" powietrza, które w dodatku przestanie do nas napływać z Afryki - zastąpi je masa znad północnego Atlantyku. Wyższe temperatury, choć nie przekraczające 25 stopni, mogą się jeszcze utrzymać na krańcach wschodnich i zachodzie Polski. Minusem nagłej zmiany pogody jest natomiast to, że przechodzące nad naszym krajem burze mogą mieć gwałtowny charakter.

Czytaj też: Pogodowy armagedon w Polsce. Grad wielkości kurzych jaj, ostre burze i wiele więcej! Złowieszcze prognozy

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Czy chciałbyś pracować krócej w trakcie upału?
Zwierzęta dostały kurtyny wodne na upalne dni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE