Ostra burza z piorunami

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogodowy armagedon w Polsce. Grad wielkości kurzych jaj, ostre burze i wiele więcej! Złowieszcze prognozy

Złowieszcza prognoza pogody na 30.06. i 1.07. Grad wielkości kurzych jaj, ostre burze i wiele więcej!

2022-06-30 14:00

Pogodowy armagedon w Polsce nie ma końca. Prognoza na czwartek 30.06.2022 i piątek 1.07.2022 to burze z gradem, upał nie do wytrzymania i idące za tym poważne utrudnienia. Na portalu pogoda.se.pl sprawdzamy, gdzie w kolejnych godzinach będzie najgorzej. Synoptycy IMGW mają w przeważającej części bardzo złe wieści.

Prognoza pogody dla Polski nie zostawia żadnych złudzeń. Przed nami kolejne dni, pełne niebezpiecznych zjawisk meteo. Zagrożenie jest poważne, o czym przekonaliśmy się chociażby w minioną środę. W Tatrach doszło do tragedii, związanej z uderzeniem pioruna. Niestety próżno szukać wytchnienia. Już czwartek (30.06.2022) obfitować będzie w pogodowe szaleństwo.

Ostrzeżenia 3. stopnia, czyli czerwony alarm na Podkarpaciu i w Małopolsce

Na Podkarpaciu i w Małopolsce obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia (czerwony alarm) przed upałami, a to zaledwie początek. - Przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią w pasie od woj. pomorskiego i zachodu woj. warmińsko-mazurskiego po Śląsk, tutaj prognozowane opady w czasie burz do 40 mm, lokalnie do 50 mm - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW. Temperatury do 33-35 stopni w centrum kraju. 

Przeczytaj też: Gwałtowne burze wygrają z upałami? Grożą nam zalane budynki i nie tylko. Bezlitosna prognoza pogody

- Mimo że w całym kraju burze mogą być silne, to jednak tych najbardziej gwałtownych, z największymi ulewami, gradobiciami i wichurami, stwarzającymi zagrożenie dla ludzi i mienia, spodziewamy się w pasie od Śląska i Małopolski przez Wielkopolskę, Ziemię Łódzką i Mazowsze po Kujawy, Pomorze Gdańskie i Warmię - wyjaśniają autorzy serwisu twojapogoda.pl.

Prognoza pogody 30.06.2022 - 1.07.2022. Burze, skwar i mnóstwo deszczu

IMGW przewiduje na najbliższe dni wichury do 90 km/h, a gdzieniegdzie nawet do 100 km/h. Ten wiatr będzie najczęściej towarzyszył klimatom burzowym. Połamane drzewa, brak prądu i utrudnienia na drogach - taki scenariusz jest bardzo realny. Piątek (pierwszy dzień lipca) to dalszy ciąg pogodowego armagedonu. - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią w pasie od Pomorza i zachodu woj. warmińsko-mazurskiego po Śląsk i Małopolskę. Prognozowane opady w czasie burz do 40 mm, lokalnie do 50 mm - przekazują synoptycy IMGW.

Na szczęście już w nocy z piątku na sobotę (1/2.07.2022) burze będą zanikać. W weekend ma nastąpić poprawa pogody, choć na Podkarpaciu możliwe są przelotne opady deszczu. Do tego czasu zalecamy regularne odświeżanie komunikatów meteo i zachowanie szczególnej ostrożności. Niebawem przeanalizujemy prognozy na przyszły tydzień i zobaczymy, czy niebezpieczne warunki postanowią nam nieco odpuścić.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Burza śnieżna w Zagórzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE