Burza z piorunami w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne IMGW ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem

Burze i deszcze nie odpuszczą. Prognoza IMGW na wtorek [Pogoda 14.06.2022]

2022-06-14 9:29

Prognoza pogody na wtorek (14 czerwca) przygotowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastuje ciężki wtorek. Burze z gradem i ostre wichury to nie wszystko. Ulewne deszcze bynajmniej nie zamierzają odpuszczać, będzie też zdecydowanie chłodniej. Sprawdzamy, gdzie 14.06.2022 będzie najgorzej. Oto pogoda na dziś przeanalizowana w serwisie se.pl.

Pogoda na dziś (wtorek, 14.06.2022) zwiastuje nieco spokojniejszy dzień niż ten z samego początku tygodnia, choć nadal trzeba być gotowym na niebezpieczne zjawiska meteo. Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed warunkami atmosferycznymi, które mogą przynieść konkretne utrudnienia komunikacyjne. - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, głównie na północy oraz miejscami na wschodzie. Na północnym wschodzie możliwe burze - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW. Dalszy ciąg prognozy pod naszym autorskim quizem.

Więcej o prognozie na wtorek: IMGW zapowiada burze, przelotne deszcze i konkretne ochłodzenie! Tutaj będzie najgorzej [Pogoda 14.06.2022]

Czytaj też: Pogoda, lato 2022. Takie będą wakacje! Jasnowidz Jackowski zdradza to w przepowiedni!

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?

Prognoza pogody 14.06.2022. Jaka będzie temperatura we wtorek, 14 czerwca?

We wtorek (14 czerwca) na termometrach odnotujemy wyraźne ochłodzenie. W niektórych regionach będzie ciepło, choć na przeważającym obszarze kraju słupki rtęci nie dojdą do 20 stopni. Gdzieniegdzie problemem będzie porywisty wiatr, który zamierza niepokoić Polaków. W prognozie IMGW znajdujemy brutalne szczegóły.

- Temperatura maksymalna od 16°C na północnym wschodzie, około 19°C w centrum do 22°C na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr porywisty - przekazują synoptycy IMGW.

Pogoda na dziś 14.06.2022. Noc z poniedziałku na wtorek

Noc z poniedziałku na wtorek (13/14.06.2022) nie będzie spokojna. Synoptycy IMGW przewidują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, od zachodu kraju stopniowo zanikające. We wschodniej połowie kraju przed północą miejscami burze z opadem do 15 mm, oraz na południowym wschodzie do 20 mm. - W kotlinach sudeckich możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 12°C, w rejonach podgórskich około 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach początkowo do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru miejscami do 80 km/h - czytamy w prognozie na nadchodzące godziny. Zalecamy regularne sprawdzanie ostrzeżeń IMGW i zachowanie szczególnej ostrożności w czasie burz.

Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Nasi Partnerzy polecają