Burze z gradem i silnym wiatrem w Polsce 11.06.2022. Synoptycy przekazują nowe ważne informacje

i

Autor: kareni / CC0 / pixabay.com Burze z gradem i silnym wiatrem w Polsce 11.06.2022. Synoptycy przekazują nowe ważne informacje

Burze z gradem i silnym wiatrem w Polsce 11.06.2022. Synoptycy przekazują nowe ważne informacje

2022-06-11 7:20

Pogoda w Polsce w sobotę, 11 czerwca, według ostatnich doniesień synoptyków, miała przynieść gwałtowne burze i opady deszczu. Pogoda jednak bywa zmienna. Tym razem niepokojące prognozy mogą się nie sprawdzić. Jak informuje w rozmowie z Polską Agencją Prasową synoptyk IMGW Dorota Pachecka, sobota (11.06.2022) upłynie bez gwałtownych burz z gradem i porywistym wiatrem.

Jak przekazała PAP Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, sobota pod względem pogody będzie już spokojniejsza, bez gwałtownych burz, w tym tych z gradem i silnymi porywami wiatru.

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie i krańcach północno-zachodnich okresami duże.

- Wystąpią tam słabe, przelotne opady deszczu - mówi Dorota Pachecka. - Na południowym wschodzie możliwe jeszcze burze, ale deszczu w tych burzach spadnie maksymalnie 10 mm.

Czytaj też: Pełnia Truskawkowego Księżyca czerwiec 2022. Kiedy ta wyjątkowa noc u progu lata? Tej pełni Księżyca nie możesz przegapić!

Temperatura w kraju wzrośnie do 20-25 stopni Celsjusza.

- Na Dolnym Śląsku ma być najcieplej, miejscami do 26 stopni - dodaje synoptyk IMGW. - Nieznacznie chłodniej nad morzem i w obszarach podgórskich. Tam ok. 17-19 stopni" – podała Pacocha.

Wiatr będzie słaby, północno-zachodni i zachodni.

Kontynuacja spokojniejszej pogody spodziewana jest również w nocy z soboty na niedzielę (11/12.06.2022). Lokalnie mogą tworzyć się mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Czytaj też: Pogodowe REKORDY. Te pomiary szokowały meteorologów! Was też zadziwią!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"
Nasi Partnerzy polecają