Chmury burzowe nad Polską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons IMGW zapowiada burze, przelotne deszcze i konkretne ochłodzenie! Tutaj będzie najgorzej [Pogoda 14.06.2022]

IMGW zapowiada burze, przelotne deszcze i konkretne ochłodzenie! Tutaj będzie najgorzej [Pogoda 14.06.2022]

2022-06-14 7:47

Prognoza pogody na wtorek (14 czerwca) opracowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada nieco przyjemniejszy dzień, niż ten z samego początku tygodnia. Nadal jednak trzeba zwrócić uwagę na burze, deszcze i nie tylko. Na portalu pogoda.se.pl tradycyjnie sprawdzamy, gdzie 14.06.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza pogoda na dziś.

Pogoda na dziś (wtorek, 14.06.2022) nie zachwyca, choć z pewnością będzie lepiej niż jeszcze dzień wcześniej. Jak już wcześniej sygnalizowaliśmy na portalu pogoda.se.pl, do naszego kraju dotrze konkretne ochłodzenie, związane z powietrzem z Grenlandii. Zdaniem synoptyków IMGW, 14 czerwca również musimy być gotowi na nieprzyjemne zjawiska meteo. - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, głównie na północy oraz miejscami na wschodzie. Na północnym wschodzie możliwe burze - podają eksperci Instytutu w prognozie na wtorek. Dalszy ciąg prognozy pogody na najbliższe godziny znajdziecie pod naszym autorskim quizem o tematyce meteo. Zapraszamy do zabawy!

Czytaj też: Sinice w Bałtyku atakują już w czerwcu! Mapa sinic 2022 pokazuje, gdzie nad morzem nie można się kąpać

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Prognoza pogody 14.06.2022. Jaka będzie temperatura we wtorek, 14 czerwca?

Tak jak już sygnalizowaliśmy wyżej, będzie zdecydowanie chłodniej niż jeszcze chociażby w weekend. Temperatury będą nam przypominać przełom maja i czerwca, kiedy to Polacy skarżyli się na nieprzyjemny chłód. Z drugiej strony, nie grożą nam afrykańskie upały. W niektórych regionach termometry pokażą powyżej 20 stopni, ale te miejsca będą w mniejszości.

- Temperatura maksymalna od 16°C na północnym wschodzie, około 19°C w centrum do 22°C na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr porywisty - przekazują synoptycy IMGW.

Pogoda na dziś 14.06.2022. Noc z wtorku na środę

Zdaniem ekspertów IMGW, noc z wtorku na środę (14/15.06.2022) na pewno nie będzie należała do spokojnych. Zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie i nad morzem miejscami duże i tam przelotne opady deszczu. - Na północnym wschodzie możliwe burze. Temperatura minimalna od 7°C do 11°C, w rejonach podgórskich około 5°C; cieplej nad morzem 13°C, 14°C. Wiatr słaby, na północy miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich; na południowym zachodzie słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty - przestrzegają synoptycy. Warto na bieżąco śledzić komunikaty i ostrzeżenia IMGW oraz zachowywać szczególną ostrożność w czasie burz.

Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany