Burze i deszcz, a to nie wszystko! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 5.06.2022]

i

Autor: FelixMittermeier /pixabay.com

Burze i deszcz, a to nie wszystko! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 5.06.2022]

2022-06-04 5:00

Pogoda na niedzielę (5 czerwca 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), mówi o zachmurzeniu i opadach deszczu. Niestety, zdaniem synoptyków - miejscami mogą wystąpić burze. Jaka będzie pogoda w Polsce? Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na niedzielę, 5 czerwca 2022.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), przeważający obszar kontynentu będzie pod wpływem niżów. Główne ośrodki niżowe znajdą się nad Hiszpanią i Francją, Węgrami oraz nad północną Skandynawią. Od Wysp Brytyjskich, przez Bałtyk, po zachodnią Rosję będzie rozciągał się słaby wyż. Polska południowa będzie pod wpływem płytkiego ośrodka niżowego z układem frontów, a na północy kraju zaznaczy się klin wyżowy. Z południa napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz też: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 5 czerwca 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w niedzielę (5.06.2022) zachmurzenie małe i umiarkowane. Niestety, nie obejdzie się bez deszczu, możliwe burze! Gdzie będzie padał deszcz?

- Na krańcach wschodnich zachmurzenie przejściowo duże, i tam przelotne opady deszczu, możliwe burze - informuje IMGW.

Zobacz również: Te rośliny mogą zabić! Są piękne i śmiertelnie niebezpieczne. Sprawdź czy masz je w swoim ogródku!

Jaka będzie temperatura 5.06.2022?

Według informacji IMGW, w niedzielę będzie ciepło. Nie czekają na nas upały, ale na chłód też nie będziemy narzekać, bo  termometry wskażą nawet 26 stopnic C. Gdzie będzie najcieplej?

- Temperatura maksymalna od 19 stopni na Suwalszczyźnie i morzem, oraz 21-23 stopni w centrum, do 26 stopni na zachodzie - podają meteorolodzy z IMGW.

Jak wynika z prognoz ekspertów, wiatr na ogół słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich i północnych. W czasie burz porywisty wiatr.

W Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 22 stopnie. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, północny, pod wieczór z kierunków zmieniających się.

Surowe mandaty dla kierowców za niebezpieczne zdarzenia.
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany